ACCIS reprezentuje największą grupę biur informacji kredytowej na świecie, zrzesza 42 rejestry kredytowe działające w 28 krajach europejskich oraz 8 instytucji stowarzyszonych z innych kontynentów.

Dr Mariusz Cholewa nowym prezesem ACCIS

Nowy prezes Zarządu ACCIS, dr Mariusz Cholewa, posiada bogate doświadczenie akademickie i menedżerskie w sektorze bankowości. Od 2013 r. jest prezesem Zarządu Biura Informacji Kredytowej, a jednocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, od 2017 r. sprawował funkcję wiceprezesa Zarządu ACCIS.

Obejmując stanowisko Prezesa Zarządu ACCIS, dr Mariusz Cholewa będzie wzmacniał rolę stowarzyszenia w szeroko rozumianym obszarze wykorzystania danych. Jednym z priorytetów nowego Prezesa będzie poszerzanie składu stowarzyszenia i otwartość na współpracę z podmiotami i instytucjami, które wniosą nowe kompetencje istotne dla oceny wiarygodności finansowej. Celem tych działań będzie ugruntowanie znaczenia ACCIS w branży wymiany informacji i analizy danych, która zwłaszcza w obecnych czasach nabiera szczególnej wagi – czytamy w komunikacie.

– Moją ambicją jest, by branża rejestrów kredytowych i wymiany informacji zrobiła krok na przód. To niezwykle istotne zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach. Jestem przekonany, że jednym kluczowych kierunków rozwoju ACCIS  jest poszerzenie grona członków o firmy, które zajmują się zbieraniem, przetwarzaniem i analizowaniem wszelkich danych, istotnych dla oceny wiarygodności finansowej – mówi dr Mariusz Cholewa.