Partner serwisu Visa dla biznesu

Używali zduplikowanych kart SIM i włamywali się na konta bankowe

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo
Opublikowano: 24 lipca 2019, 15:23 Aktualizacja: 25 lipca 2019, 11:00

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy łamiąc zabezpieczenia bankowości elektronicznej ukradli z kont klientów ponad 700 tys. złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratora Krajowa poinformowała o wszczęciu postępowania przeciwko trzem osobom w wieku 26-29 lat, którzy posługując się zduplikowanymi kartami SIM złamali zabezpieczenia bankowości elektronicznej i dokonali kilkunastu transakcji, wypłacając pieniądze na ustalony rachunek bankowy. Następnie tymi środkami dokonali zapłaty za zamówione dzień wcześniej 14 sztabek złota, które jeszcze tego samego dnia odebrali w województwie śląskim.

Policja rozbiła kolejną grupę włamującą się na konta bankowe

Oszuści byli doskonale zorganizowani, posiadali profesjonalny sprzęt komputerowy z mobilnym dostępem do Internetu, sfałszowane dokumenty tożsamości, korzystali ze zduplikowanych kart SIM, poruszali się pojazdami z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. Do przestępstwa doszło 2 lipca bieżącego roku.- wyjaśnia prokuratura.

Prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, dopuszczenia się oszustw komputerowych wobec mienia znacznej wartości. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na razie podejrzani zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

To kolejna głośna sprawa dotycząca kradzieży środków z kont bankowych. W zeszłym tygodniu Policja zatrzymała grupę siedmiu osób zamieszanych w oszustwa i włamania na konta bankowe. Złodzieje wykorzystywali złośliwe oprogramowanie i serwery legalnie działających podmiotów gospodarczych. Wstępnie oszacowane straty klientów banków na terenie całego kraju to ponad 1 milion złotych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

policja-rozbila-kolejna-grupe-wlamujaca-sie-na-konta-bankowe