Partner serwisu Visa dla biznesu

Używali zduplikowanych kart SIM i włamywali się na konta bankowe

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo
Opublikowano: 24 lipca 2019, 15:23 Aktualizacja: 25 lipca 2019, 11:00

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy łamiąc zabezpieczenia bankowości elektronicznej ukradli z kont klientów ponad 700 tys. złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja rozbiła kolejną grupę włamującą się na konta bankowe. Złodzieje ukradli ponad 700 tys. złotych

Prokuratora Krajowa poinformowała o wszczęciu postępowania przeciwko trzem osobom w wieku 26-29 lat, którzy posługując się zduplikowanymi kartami SIM złamali zabezpieczenia bankowości elektronicznej i dokonali kilkunastu transakcji, wypłacając pieniądze na ustalony rachunek bankowy. Następnie tymi środkami dokonali zapłaty za zamówione dzień wcześniej 14 sztabek złota, które jeszcze tego samego dnia odebrali w województwie śląskim.

Policja rozbiła kolejną grupę włamującą się na konta bankowe

Oszuści byli doskonale zorganizowani, posiadali profesjonalny sprzęt komputerowy z mobilnym dostępem do Internetu, sfałszowane dokumenty tożsamości, korzystali ze zduplikowanych kart SIM, poruszali się pojazdami z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. Do przestępstwa doszło 2 lipca bieżącego roku.- wyjaśnia prokuratura.

Prokurator ogłosił podejrzanym zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, dopuszczenia się oszustw komputerowych wobec mienia znacznej wartości. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na razie podejrzani zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

To kolejna głośna sprawa dotycząca kradzieży środków z kont bankowych. W zeszłym tygodniu Policja zatrzymała grupę siedmiu osób zamieszanych w oszustwa i włamania na konta bankowe. Złodzieje wykorzystywali złośliwe oprogramowanie i serwery legalnie działających podmiotów gospodarczych. Wstępnie oszacowane straty klientów banków na terenie całego kraju to ponad 1 milion złotych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

policja-rozbila-kolejna-grupe-wlamujaca-sie-na-konta-bankowe