Do programu Polska Bezgotówkowa przystąpiło już około 360 tys. różnych podmiotów. Zainstalowano u nich dotychczas ponad pół miliona terminali płatniczych. Rekordowym miesiącem okazał się grudzień 2021 r., umowy w ramach programu wówczas podpisało blisko 20 tys. podmiotów.

Polska Bezgotówkowa refunduje charytatywne wpłaty

Zarówno fundacja, jak i jej partnerzy – w tym Visa i Mastercard, pokryją wszystkie koszty ponoszone przez agentów rozliczeniowych związane z wpłatami na rzecz Ukrainy od 24 lutego 2022 roku do odwołania. Akcja dotyczy transakcji kartami Visa i Mastercard, niezależnie od kraju ich wydania.

Refundacja obejmie wpłaty dokonywane zarówno przez tradycyjne urządzenia płatnicze, jaki kanały online (w tym strony www). Mogą z niej skorzystać wszyscy agenci rozliczeniowi obsługujący instytucje charytatywne zarejestrowane w Polsce, niezależnie od udziału w Programie Polska Bezgotówkowa.

Dzięki zrefundowaniu przez fundację kosztów obsługi wpłat oraz rezygnacji agentów rozliczeniowych z pobierania opłat, na konta akcji charytatywnych w Polsce trafią pełne wpłaty. Działania te mają wesprzeć akcje pomocowe realizowane przez instytucje charytatywne na rzecz Ukrainy.