W komunikacie prasowym czytamy, że dzięki nowemu finansowaniu i strategicznemu partnerstwu z VTEX polska firma przyspieszy ekspansję na dodatkowe rynki. Akcjonariuszami Synerise zostali także Marcin Żukowski, współzałożyciel Snowflake oraz Simona Hay, były CEO dunnhumby.

Polska firma Synerise warta już ponad 120 mln USD

– Wspólnie z VTEX umożliwimy firmom uwolnienie pełnego potencjału zaangażowania klientów opartego na sztucznej inteligencji i osiągnięcie niezrównanego sukcesu w branży e-commerce – mówi Jarosław Królewski, założyciel i CEO Synerise.

Synerise dostarcza obecnie swoje rozwiązania na ponad 150 rynków i ma klientów w handlu detalicznym, bankowości, e-commerce i innych branżach. W komunikacie czytamy, że to jedna z największych platform big data w Europie. Rozwiązanie typu SaaS ma pomagać organizacjom wykorzystywać sztuczną inteligencję do personalizacji doświadczeń, przewidywania przyszłych trendów i optymalizacji operacji biznesowych.

VTEX jest notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i obsługuje 3,5 tys. sklepów internetowych w 43 krajach. Firma pomaga markom i sprzedawcom detalicznym budować strategię omnichannel. Partnerstwo między obiema firmami ma pomóc Synerise rozszerzyć swój globalny zasięg.

Firma Jarosława Królewskiego ma już być warta ponad 120 mln USD. W Synerise pracuje ponad 200 pracowników, a spółka posiada biura w Krakowie, Warszawie, San Francisco, czy Dubaju.