Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski fintech Blue Media rozpoczyna działalność we Włoszech

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 29 stycznia 2020, 11:20 Aktualizacja: 29 stycznia 2020, 12:32

Blue Media wychodzi za granicę. Fintech udostępnił spółce Kruk Italia możliwość szybkiej spłaty zadłużenia online. Wcześniej takie samo rozwiązanie zostało wdrożone w Polsce.

Polski fintech Blue Media rozpoczyna ekspansję zagraniczną

Firma Kruk Italia jest częścią polskiej Grupy Kruk. Jak działa nowe rozwiązanie? Aby włoski klient mógł skorzystać z opcji szybkich płatności online, musi najpierw zarejestrować się na stronie e-kruk.it. Po wybraniu kwoty spłaty i przekierowaniu do strony Blue Media, klient wybiera opcję płatności i autoryzuje płatność. Obecnie może wybrać kartę płatniczą. Wszystko to zajmuje klientowi dosłownie kilka minut. Ma to być nowatorskie rozwiązanie na włoskim rynku zarządzania wierzytelnościami.

Blue Media wdraża szybkie płatności dla Kruk Italia

– Branża zarządzania wierzytelnościami w Europie, podobnie jak wiele innych branż, przechodzi cyfrową rewolucję. Kiedyś klienci musieli spłacać swoje zobowiązania osobiście, później spłacali je na poczcie lub samodzielnie wykonywali przelew. Rozwój elektronicznych biur obsługi klienta sprawił, że coraz więcej podmiotów zaczyna oferować także szybkie płatności online – wyjaśnia Krystian Markiewicz z Blue Media.

Blue Media to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich fintechów. Ostatnim dużym sukcesem spółki było wdrożenie usługi Autopay, która pozwala na automatyczne pobieranie opłat za przejazd wybranymi autostradami – korzysta z niej już ponad 200 tys. osób. W ciągu ostatnich miesięcy Blue Media uruchomiło także usługę weryfikacji klientów w oparciu o AIS (informacje o rachunku) oraz udostępniło płatności cykliczne za czynsz.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-fintech-blue-media-wchodzi-na-wloski-rynek