Self Learning Solutions założyli Karol Dziasek i Przemysław Kamiński. Spółka umożliwia firmom zarządzanie workflow procesów w chmurze z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Jej kluczowym produktem jest Self Learning Platform – silnik decyzyjny w chmurze. Polski fintech już dziś obsługuje podmioty zagraniczne jak Raiffeisen Centrobank, który w Polsce działa pod marką Raiffeisen Digital Bank.

– SLS specjalizuje się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do wspierania procesów decyzyjnych. Dzięki wykorzystaniu Machine- i Self-Learningu uczymy procesy, algorytmy i modele w trybie rzeczywistym (on-the-go), co umożliwia szybsze i skuteczniejsze dostosowywanie decyzji biznesowych do zmieniającego się otoczenia. Pieniądze, które pozyskaliśmy od inwestorów zamierzamy przeznaczyć na ekspansję zagraniczną i skalowanie biznesu. Rozpoczynamy nowy etap rozwoju  – mówi Karol Dziasek (na zdjęciu), Dyrektor Zarządzający Self Learning Solutions.

4 mln PLN dla fintechu Self Learning Solutions

SMOK Ventures i WP2 Investments wyłożyły po 2 mln złotych na dalszy rozwój Self Learning Solutions. Fundusze te inwestują w spółki, które działają m.in. w obszarze fintech, e-commerce, digitalizacji, automatyzacji. Polski fintech ze wsparciem inwestorów chce działać globalnie na większą skalę.

Za funduszem SMOK Ventures stoją bracia Bragiel, doświadczeni inwestorzy z Doliny Krzemowej. W Polsce SMOK VC kieruje Borys Musielak, twórca Filmaster oraz założyciel akceleratora ReaktorX. Z kolei WP2 Investments jest prywatnym funduszem, który działa od 2021 roku, a w swoim portfolio inwestycyjnym ma już kilkanaście firm.

– Pracując jako konsultant w londyńskich bankach inwestycyjnych na co dzień stykałem się z problemem braku elastyczności procesów biznesowych. Nawet drobna zmiana w workflow wymagała zawsze wielu godzin uzgodnień i prac programistycznych. Problem ten rozwiązuje SLS umożliwiając bankom i innym instytucjom przeniesienie kluczowych procesów do chmury, oddając je w zarządzanie osobom biznesowym. To długo oczekiwana, ale niezbędna rewolucja – mówi Borys Musielak, jeden z założycieli i członek Zarządu SMOK Ventures.