Do Zarządu polskiego oddziału Microsoft dołączył Bartosz Stebnicki i zastąpił Magdę Taczanowską na stanowisku Dyrektora Sektora Publicznego.

Czytaj także: Dziedziczenie długów – kiedy warto zrezygnować ze spadku

Kim są nowi ludzie w Microsoft Polska?

Magda Taczanowska, która do tej pory pełniła funkcję Dyrektora Sektora Publicznego, z początkiem lipca objęła stanowisko Dyrektora Segmentu Enterprise, zastępując na tym stanowisku Dariusza Piotrowskiego, który z końcem sierpnia odchodzi z Microsoft.

Magda Taczanowska jest związana z Microsoft od października 2013 roku. Zanim dołączyła do zespołu Microsoft, pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży w Zarządzie Sygnity S.A. oraz Prezesa Zarządu w spółce S&T. Magda Taczanowska od lat rozwija swoją karierę w branży IT, wpływając na jej kształt i uczestnicząc w największych projektach informatycznych w polskiej administracji, a także w sektorze przemysłowo-usługowym i bankowo-finansowym.

Magda Taczanowska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (SGH), a także podyplomowych studiów MBA National-Louis University.

Czytaj także: System rozpoznawania mowy Microsoftu osiągnął „ludzki poziom”

Bartosz Stebnicki, który dołączył do zespołu polskiego oddziału Microsoft i Zarządu firmy, z dniem 1 lipca 2017 objął funkcję Dyrektora Sektora Publicznego.

Bartosz Stebnicki związał swoją karierę zawodową z branżą IT, pełniąc funkcje kierownicze w największych firmach tego sektora. Przez ponad 10 lat był Country Managerem oraz Dyrektorem Sprzedaży w EMC (lata 2000 – 2010). Wcześniej sprawował funkcje kierownicze w Compaq oraz HP. W ciągu 5 ostatnich lat rozwijał własną działalność, zarządzając firmami z różnych obszarów rynku.

Bartosz Stebnicki jest absolwentem programu Executive MBA SGH w Warszawie i University of Minnesota, a także szwajcarskiej uczelni ekonomicznej IMD.

– Naszą podstawową rolą jest wspierać klientów w ich cyfrowej transformacji. Wspólnie z naszymi partnerami, tworzymy i dostarczamy rozwiązania, które pomagają klientom w realizacji ich celów. W ten sposób chcemy przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej. Usługi w chmurze i ogromny potencjał chmury obliczeniowej czy sztucznej inteligencji stanowią fundament dla jej rozwoju, a polski talent informatyczny i potencjał przedsiębiorczości mogą być motorem tej zmiany. Jestem przekonany, że wspólnie z liderami, którzy towarzyszą mi w kierownictwie firmy oraz z całym zespołem polskiego oddziału Microsoft z sukcesem poprowadzimy polskie organizacje przez cyfrową transformację – mówi Mark Loughran, Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce.