Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski sukces na Hannover Messe 2018

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 25 kwietnia 2018, 14:54 Aktualizacja: 25 kwietnia 2018, 19:34

Polski fintech SMEO nawiązał perspektywiczne relacje biznesowe na trwających właśnie targach Hannover Messe. Firmą, z którą polski innowator podpisał umowę w Hanowerze jest producent opakowań – Multi-Tab. SMEO jest jednym z szesnastu polskich innowatorów, prezentowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na Polskim Stoisku Narodowym na największych targach przemysłowych świata w Hanowerze.

Polski sukces na Hannover Messe 2018

W drugim dniu targów Hannover Messe SMEO, który oferuje faktoring online małym i średnim przedsiębiorcom, zawarło umowę na kompleksowe finansowanie z firmą Multi-Tab zajmującą się produkcją oznakowania dla branży energetycznej.

Fintech SMEO wróci z targów z partnerami z całego świata

– Nawet 90-dniowe terminy płatności za wystawione faktury to realia z jakimi musi się dzisiaj mierzyć każdy przedsiębiorca. Dzięki faktoringowi jaki oferuje SMEO zablokowane środki w fakturach sprzedażowych będziemy mogli od razu przeznaczać na inwestycje, co z kolei pozwoli nam jeszcze dynamiczniej się rozwijać – mówi Adam Mrozowski, właściciel firmy Multi-Tab, która na Hannover Messe 2018 jest dzięki wsparciu Pomorskiego Brokera Eksportowego.

– Nasz rdzeń biznesu to oczywiście sprzedaż usług faktoringowych, ale równolegle istotną jego częścią jest współpraca z innymi instytucjami finansowymi, ubezpieczeniowymi bądź sprzedającymi usługi dla przedsiębiorców, w szczególności firmy IT i technologiczne. Posiadamy gotowy model dla takich partnerów, którzy mogą sprzedawać usługi SMEO pod swoimi barwami, korzystając z naszego zaplecza technologicznego i obsługowego, bądź w drugim wariancie, gdzie korzystają również z naszego brandu – mówi prosto z Hannoveru – Michał Pawlik – współzałożyciel i prezes firmy SMEO.

Jak przekonuje Pawlik, rozwiązania firmy spotkały się z zainteresowaniem parterów z banku w Chile, którzy rozpoczęli w Hanowerze rozmowy o wejściu SMEO na tamtejszy rynek.

– Jednocześnie zainicjowaliśmy rozmowy z Bułgarską Agencją Promocji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, jak i z niemieckimi firmami IT dostarczającymi i integrującymi system obrotu elektronicznymi dokumentami, w tym fakturami klasy EDI – dodaje Michał Pawlik.

W Polskim Stoisku Narodowym na targach Hannover Messe prezentuje się łącznie szesnastu polskich innowatorów z takich sektorów, jak fintech, robotyka, automatyka, technologie przemysłowe, producentów dronów czy pojazdów elektrycznych.

– Rosnące zainteresowanie zaawansowanymi technologiami z Polski, które dostrzegliśmy na poprzednich targach Hannover Messe, skłoniło nas do zaprezentowania naszego kraju wyłącznie poprzez firmy innowacyjne – komentuje Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii współtworzą Polskie Stoisko Narodowe na Hannover Messe.

Partnerem Strategicznym Polskiego Stoiska Narodowego na Hannover Messe 2018 jest firma FAMUR.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-sukces-na-hannover-messe-2018