O sprawie pisze Puls Biznesu. Sebastian Kulczyk jest założycielem inkubatora inCredibles i to właśnie w jego ramach zorganizował cykl mentoringowy, do którego zakwalifikował się Archdesk. Wybrano wtedy 5 startupów, które otrzymały 100 tys. dolarów i przeszły 2 miesięczny cykl wsparcia i mentoringu.

Sebastian Kulczyk inwestuje w startup Archdesk

W ramach swojego systemu Archdesk agreguje takie procesy jak: marketing, zarządzanie magazynem, sprzedaż, księgowość, czy zarządzanie projektami. Wspomniane 4,3 mln złotych zainwestował Sebastian Kulczyk wspólnie z funduszami – czeskim Credo Ventures i polskim Data Ventures.

Budżet inkubatora Kulczyka inCredibles ma wynieść 60 mln dolarów. Sebastian Kulczyk skupia się na inwestowaniu w polskie startupy, a na pojedyncze inwestycje chce przeznaczać 1-2 mln PLN. Inicjatywa powstała w maju 2017 roku. Archdesk zamierza wykorzystać inwestycję do zwiększenia swojego zespołu operacyjnego w Krakowie i zespołu sprzedażowego w Wielkiej Brytanii.

Startup powstał w 2016 roku,a jego działalność jest skoncentrowana głównie na rynku brytyjskim. Teraz firma chce zwiększyć swoją obecność także w innych częściach globu, zaczynając od Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Polski sektor fintech potrzebuje pieniędzy. To nie ulega wątpliwości. Polakom nie brakuje innowacyjnych pomysłów, tylko środków na rozwinięcie swojego biznesu. Dlatego wiele firm z polski rodowodem rozpoczyna działalność w Wielkiej Brytanii. Jako przykłady można podać takie spółki jak Billon, Coinfirm, Azimo, czy właśnie Archdesk. W październiku zeszłego roku ciekawy raport na temat inwestycji w polskie startupy przedstawił serwis GdziePoLek. Według opracowania od 2011 roku fundusze VC Krajowego Funduszu Kapitałowego zainwestowały łącznie ponad 550 mln złotych w około 200 polskich startupów. 20% z nich już nie działa. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym tekście.