Obecnie różnego rodzaju portfele cyfrowe w smartfonach posiada ok. 2,5 mld osób – podaje Boku. Za główne przyczyny wzrostu popularności odpowiadać ma dynamiczny rozwój e-commerce i całego ekosystemu finansowego, który rośnie w raz z handlem internetowym.

Największy spodziewany wzrost jest w krajach, gdzie istnieje niski poziom ubankowienia. Mowa głównie o państwach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. W Ameryce Północnej i Europie wzrosty będą niższe, co wynika z dużego nasycenia rynku kartami płatniczymi i bankowymi aplikacjami mobilnymi. Ale mimo tego, Boku prognozuje, że do 2025 roku ¾ Europejczyków będzie korzystać z mobilnych portfeli.

Smartfon to osobiste centrum zarządzania życiem

Wraz z rozwojem fintechów i e-commerce stało się jasne, że rozwiązania mobilne, które umożliwiają dokonywanie płatności zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych, za pomocą smartfona to trend, którego odwrócić się już nie da.

Smartfon stał się bowiem osobistym centrum zarządzania życiem. Każdego miesiąca na rynek wchodzą nowe usługi i integracje, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie – jak wynika z informacji Finextra – już miliardów ludzi na świecie.

/LP