Obok nagród pieniężnychPowerUp! daje swoim laureatom możliwość skorzystania z prestiżowego akceleratora biznesu. Program Highway® by InnoEnergy*, podobnie jak w poprzednich edycjach, pomoże startupom rozwinąć ich projekty i dostosować je do wymagań rynku. Zaproszeni do niego uczestnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, łączące w sobie mentoring i praktyczną pomoc w zakresie m.in. budowania zespołów, ochrony produktu czy dostępu do międzynarodowych klientów, a także finansowanie do wysokości €150 000.

Nagroda za walkę ze smogiem

Po raz pierwszy w historii PowerUp! przyznana zostanie nagroda specjalna Clean Air Challenge Award. Dodatkowe wyróżnienie ma w szczególny sposób podkreślić rangę tematu czystego powietrza, stanowiącego istotny element działalności InnoEnergy. Wszystkie startupy, których technologie przyczyniają się do ograniczenie zanieczyszczenia powietrza mogą zgłosić swoją kandydaturę.

Do rywalizacji w zeszłorocznym PowerUp! zgłosiło się blisko 300 kandydatów, gotowych zawalczyć o szansę na międzynarodowy rozwój biznesu.

Szansa na pozyskanie partnerów biznesowych

Do szczególnie pożądanych w konkursie rozwiązań – produktów lub usług – należą projekty z obszaru energii, mobilności, technologii czystego powietrza, ciepłownictwa, cleantech oraz technologii smart. Startupy, które przejdą przez etap zgłoszeń zostaną zaproszone do udziału w bootcampach, prowadzonych przez uznanych europejskich mentorów biznesowych. Warsztaty te przygotują uczestników do finałów krajowych oraz finału głównego, w których będą oni prezentować swoje pomysły ekspertom. Zwycięzca zostanie wyłoniony 21 maja w Krakowie podczas Impact’19 – jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

-Dzięki zwycięstwu w zeszłorocznej edycji PowerUp!, mieliśmy okazję szerzej zaprezentować nasze rozwiązania i sprawdzić, z jakim zainteresowaniem przyjmie je rynek nowoczesnych technologii. Ponadto, pozwoliło nam to pozyskać nowych partnerów biznesowych, jak również technologicznych – mówi Adam Komarnicki, CEO Indoorway, zwycięzcy polskiego finału PowerUp! 2018.

Szczegółowe warunki uczestnictwa, formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są tutaj. Termin rejestracji upływa 11 marca.

*dla wyjaśnienia symbol ® oznacza, że coś jest zastrzeżonym znakiem graficznym.

/Materiał zewnętrzny