W środę rada nadzorca PKO BP podjęła uchwały o odwołaniu ze składu zarządu banku: Macieja Brzozowskiego, Marcina Eckerta, Pawła Gruzy, Wojciecha Iwanickiego, Andrzeja Kopyrskiego i Artura Kurcweila. Uchwały weszły w życie z chwilą podjęcia.

Szymon Midera na razie na czele PKO BP

W komunikacie PKO BP czytamy, że rada nadzorcza oddelegowała swojego przedstawiciela, Szymona Miderę, ab pokierował on pracami zarządu banku. Ponadto na stanowiska wiceprezesów rada nadzorcza wskazała Macieja Cieślukowskiego oraz Marka Radzikowskiego.

Szymon Midera jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego i Advanced Management Programme w INSEAD w Fontainebleau. Ukończył również Executive MBA Program na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowany przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business. Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu Banku Pocztowego. Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu, sprzedaży w internecie i rozwoju biznesu.

Kto zostanie nowym prezesem PKO BP? W gronie faworytów wymieniało się między innymi Cezarego Stypułkowskiego, obecnego prezesa mBanku, czy Sławomira Lachowskiego, założyciela i byłego prezesa mBanku. We wczorajszym komunikacie czytamy, że bank przeprowadzi otwarty konkurs na prezesa.

Warto przypomnieć, że dotychczasowy prezes PKO BP, Dariusz Szwed, złożył rezygnację ze stanowiska kilka dni temu – ale miała ona zacząć obowiązywać właśnie od 14 lutego.