Partner serwisu Visa dla biznesu

Poznaliśmy zwycięzcę polskiej edycji Chivas Ventures 2020

Fintek
Fintek
#Start up
Opublikowano: 16 stycznia 2020, 13:07 Aktualizacja: 16 stycznia 2020, 13:58

Wczoraj odbył się lokalny finał konkursu Chivas Venture. Spośród najlepszej piątki startupów wybrano zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Firma MakeGrowLab powalczy o dofinansowanie z puli miliona dolarów, mierząc się z najlepszymi startupami z całego świata – zwycięzcami lokalnych finałów konkursu z innych państw.

Poznaliśmy zwycięzcę polskiej edycji Chivas Ventures 2020

Współzałożyciel MakeGrowLab Josh Brito poleci do Toronto na Globalny finał Chivas Venture, który odbędzie się podczas czterodniowej konferencji Collision – jednego z najdynamiczniej rozwijających się wydarzeń z branży technologicznej w Ameryce Północnej. Polski reprezentant, wraz z przedstawicielami dwudziestu sześciu innych startupów, powalczy o miejsce wśród piątki finalistów.

Startup MakeGrowLab powalczy o 1 mln dolarów

Działalność MakeGrowLab wyróżnia się na tle innych innowacyjną technologią, która nie tylko nie zanieczyszcza środowiska, ale je wzbogaca (biomasa przekształcana jest w produkty i surowce przy udziale mikroorganizmów). Materiał może być hodowany w niemal każdych warunkach, zapewnia lepszą izolację tlenową niż papier i po wykorzystaniu może być rozkładany w domowym kompostowniku, stanowiąc nawóz pod hodowlę kolejnych produktów spożywczych – czytamy w komunikacie.

Udział w takim wydarzeniu poza korzyściami finansowymi daje finalistom możliwość zaprezentowania się przed międzynarodowym gremium specjalistów oraz szeroką publicznością. Idzie za tym również zdobycie wartościowych kontaktów oraz nagłośnienie poważnych problemów społecznych i środowiskowych, które ich innowacyjne startupy mają na celu rozwiązać.

– Dzięki Chivas Venture nasza wizja na pomoc pacjentom miała szansę się rozpowszechnić, co przyspieszyło prace nad systemem rehabilitacji afazji. Uczestnictwo w tym międzynarodowym przedsięwzięciu stanowiło ogromne wyzwanie, a wygrana utwierdziła nas w przekonaniu, że opracowywany przez nas system Voic jest potrzebny. Konkurs był też okazją do nawiązania wartościowych znajomości i poznania przedsiębiorców dzielących naszą ambicję do czynienia świata lepszym – mówi Paweł Soluch, prezes Neuro Device, zwycięzca polskiej edycji Chivas Venture 2018.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

poznalismy-zwyciezce-polskiej-edycji-chivas-ventures-2020