Fintechowa spółka PragmaGO SA poinformowała, że w czerwcu 2021 roku zanotowała kolejny rekord zrealizowanych obrotów oraz ilości Klientów. Spółka sfinansowała w tym miesiącu należności o wartości 85 mln zł (179 % r/r) dla prawie 2 tys. Klientów (niemal 300 % r/r).

Rekordowy miesiąc

-Czerwiec był dla nas kolejnym rekordowym miesiącem, tym razem zarówno pod względem obrotów, jak i ilości Klientów, którzy skorzystali z naszych usług finansowania. Cieszy mnie szczególnie to, że tak wielu przedsiębiorców korzysta z naszych usług, a ich liczba tak dynamicznie rośnie –  jeszcze pół roku temu obsługiwaliśmy 1200 firm mniej– komentuje Tomasz Boduszek, CEO PragmaGO.

-Co ważne, ten wzrost jest zarówno efektem naszej aktywności w segmencie e-commerce (m.in. projekt odroczonej płatności realizowany na platformie Allegro Biznes), jak i efektem dużego zainteresowania finansowaniem Klientów z pozostałych segmentów, którzy widzą w naszych onlinowych produktach i procesach mocne wsparcie swoich biznesów – dodaje

PragmaGO oferuje produkty faktoringowe w kilku wersjach dostosowanych do wielkości i specyfiki działania Klientów, jak i finansowanie pożyczkowe dla Klientów, którzy np. realizują sprzedaż gotówkową lub konsumencką.

Czego PragmaGO spodziewa się po nowych produktach?

-W tym roku na pewno pojawi się jeszcze kilka ciekawych propozycji i dla e-commerce i dla Klientów realizujących sprzedaż i świadczących usługi poza internetem.” – podkreśla Tomasz Boduszek.

-Na pewno zwiększą one atrakcyjność PragmaGO dla naszych Klientów i Partnerów, przyspieszą tempo wzrostu ilości Klientów, a także będą bardzo dużym impulsem w kolejnych etapach budowy dystrybucji systemowej (sprzedaży usług w ekosystemach Partnerów do ich Klientów). Jeśli chodzi o wpływ na obroty PragmaGO to będą one silnie oddziaływać już w 2022 roku. Pomogą nam też jeszcze mocniej przyspieszać w 2021 roku: będziemy chcieli w 2 H sfinansować Klientom znacznie więcej niż 450 mln zł z I H.  – komentuje CEO PragmaGO.