PragmaGO ma już spore doświadczenie w obszarze przejęć. Spółka w przeszłości zainwestowała m.in. w startup LeaseLink, spółkę technologiczną Mint Software (obecnie PragmaGO.tech) oraz fintech Brutto dostarczający finansowanie klientom platform do fakturowania.

PragmaGO nabywa część spółki Fandla Faktoring

W wyniku transakcji dotychczasowi klienci Fandla Faktoring otrzymają dostęp do portfolio produktów online, jakie oferuje PragmaGO. Mowa o faktoringu, faktoringu odwrotnym, a także pożyczkach na pokrycie kosztów działalności, w tym podatków i ZUS. Klienci zyskają także dostęp do wyższych niż dotychczas limitów finansowania.

Wartość transakcji nie została ujawniona. W komunikacie podano za to, że aktualny portfel wierzytelności faktoringowych i zobowiązania fintechu mikrofaktoringowego Fandla Faktoring nie są przedmiotem transakcji.

– Model sprzedażowy Fandla Faktoring jest spójny z założeniami naszej strategii online, która gwarantuje małym i średnim przedsiębiorcom dostęp do wygodnego finansowania – wtedy, kiedy go potrzebują. Nabycie Fandla to inwestycja nie tylko w pozyskanie bazy klientów i partnerów biznesowych, ale też wypracowane know-how – mówi Tomasz Boduszek, Prezes Zarządu PragmaGO.

Warto przypomnieć, że PragmaGO odnotowała w tym roku rekordowe półrocze z dynamiką wzrostu na poziomie ponad 60%. W portfolio produktów spółki najwyższe obroty wygenerował faktoring – 53% wzrostu rok do roku.