Aplikację stworzył polski startup Washster, przy wsparciu firmy Efigence, specjalizującej się w projektowaniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań dla bankowości cyfrowej. Współzałożycielami startupu są Łukasz Szmel (dyrektor zarządzający w spółce Artegence i CMO Washster) oraz Marek Lesiak (prezes zarządu spółki Efigence i CTO Washster).

Aplikacja Washster – pranie i prasowanie z dostawą do domu

Aplikacja Washter jest dostępna na systemy Android i iOS. Zamawianie usługi jest bardzo proste. Po uruchomieniu aplikacji podaje się adres oraz godzinę odbioru i zwrotu prania przez kuriera, a następnie wskazuje jeden z niemal 30 rodzajów ubrań, jakie mają być uprane (np. marynarka/żakiet, koszula, płaszcz, garnitur).

Czyste i wyprasowane ubrania dostarczane są we wskazane przez użytkownika miejsce w ciągu 48 godzin. Pranie można zamawiać zarówno na adres domowy, jak i firmowy. W tej chwili usługi Washstera są dostępne na terenie Warszawy, ale docelowo będzie można z nich korzystać we wszystkich większych miastach w kraju, w tym w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Startup Washster pracuje obecnie nad działaniami marketingowymi. Liczy, że do końca 2020 r., między innymi dzięki wsparciu kampanii prowadzonej w kanałach digital i BTL, liczba pobrań aplikacji sięgnie 10 tys., a miesięczna liczba zamówień przekroczy 500 – czytamy w komunikacie.