Takie informacje podaje serwis Mac4Ever, który potwierdza tą datę, powołując się na informację od firm telekomunikacyjnych. Chyba można uwierzyć w tą informację, zwłaszcza, że wpisywałoby się to w schemat z lat poprzednich.

sprawdź ofertę apple

Od 2012 roku Apple prezentuje swoje smartfony właśnie we wrześniu, pomiędzy 5, a 12 dniem tego miesiąca. Dodatkowo konferencje zazwyczaj odbywają się we wtorki, a 12 września to właśnie ten dzień tygodnia.  Pomiędzy 12 a 22 września Apple wyda również nowy system operacyjny – iOS 11.

Czytaj także: W takich strojach astronauci SpaceX polecą w kosmos

Jaki będzie iPhone 8?

iPhone 8 - Evleaks.

Tegoroczny iPhone ma być wyjątkowy, bo jubileuszowy. Od premiery pierwszego smartfona Apple minęło już 10 lat. Firma z Cupertino nadal chce zmieniać świat i pomimo, że konkurencja mocno naciska, to Tim Cook i spółka wciąż mają się bardzo dobrze.

Zdjęcie powyżej pochodzi z twitterowego konta Evana Blassa, w świecie maniaków technologii znanego jako Evleaks. Nowy iPhone ma mieć ekran o przekątnej 5,8 cala (czyli niecałe 15 cm), obudowa ma być częściowo wykonana ze szkła do bezprzewodowego ładowania, a złącze Lightning zastąpione zostanie uniwersalnym USB C. Apple wprowadziło złącze Lightning wraz z premierą iPhone 5, czyli w 2012 roku.

Podstawowym problemem z odwracalną wtyczką jest fakt, że port stosowany przez Apple nie jest kompatybilny z innymi popularnymi złączami. Dlatego przejście na bardziej uniwersalne USB-C wydaje się pomysłem trafionym. Szczególnie, że pozwoli ono połączyć iPhone’a z innym produktem Apple, czyli MacBookiem

Apple mocno sygnalizuje, że w bardzo niedalekiej przyszłości widzi świat pozbawiony zbędnych przewodów i kabli. W iPhone 8 mamy przecież spotkać się z funkcją bezprzewodowego ładowania, a już w „siódemce” Tim Cook i spółka uraczyli nas bezprzewodowymi słuchawkami.

Dodatkowo ekran „ósemki” będzie pokryty matrycą OLED (lepszym od dotychczasowej LCD), a panel dotykowy ma być nieco zakrzywiony. Trzeba również wspomnieć o cenie iPhone 8, która ma oscylować w granicach 1100 USD, czyli około 4 tysięcy złotych. Premiera nowego smartfona „z nadgryzionym jabłkiem” już we wrześniu.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM