Partner serwisu Visa dla biznesu

Problemy z laptopami Lenovo. Istnieje ryzyko pożaru

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 9 lutego 2018, 10:43 Aktualizacja: 9 lutego 2018, 11:02

Lenovo wykryło wadę konstrukcyjną w jednym z modeli swoich notebooków – ThinkPad X1 Carbon. Problem ma dotyczyć prawie 80 tysięcy egzemplarzy.

Lenovo wykryło wadę w prawie 80 tysiącach egzemplarzy laptopów ThinkPad X1 Carbon.

Istnieje ryzyko, że laptop może stanąć w płomieniach… Przypomina to nieco sytuację z Samsungiem Galaxy Note 7, który wybuchał przez wadliwą baterię.

Czytaj także: Apple, Microsoft, a nawet Orlen… Oni mogą założyć bank w Hong Kongu

Lenovo ThinkPad X1 Carbon – o co chodzi?

X1 Carbon to najmocniejszy ze wszystkich modeli ThinkPadów od Lenovo, dlatego cieszył się dużą popularnością, także w Polsce. Czym dokładnie spowodowana jest wada? Chodzi o poluzowanie otworów na śrubki, przez które elementy mogą zarysować ogniwo baterii.

To z kolei może doprowadzić do przegrzania laptopa i w konsekwencji jego zapalenia. Z serwisem Lenovo powinni skontaktować się posiadacze modeli 20HQ, 20HR, 20K3 oraz 20K4, wyprodukowanych między grudniem 2016 i październikiem 2017 roku.

Naprawa ma być darmowa, a jej wykonaniem zajmie się każdy serwis Lenovo. Nie wiecie jaki model X1 Carbon trafił w Wasze ręce? Można to sprawdzić na naklejce pod spodem laptopa. Poniżej screen instruktażowy ze strony Lenovo.

Czytaj także: Szef Samsunga wyszedł z więzienia

Lenovo ThinkPad X1 Carbon - wadliwe egzemplarze


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

problemy-laptopami-lenovo-istnieje-ryzyko-pozaru