Zadaniem uczestników będzie stworzenie w ciągu 24 godzin prototypu rozwiązania technologicznego, które pomoże osobom niepełnosprawnym w podróżowaniu.

Czytaj także: RegTech może obniżyć koszty regulacji i nadzoru w sektorze finansowym

Hackathon „Travel to the cloud”

Na całym świecie ponad miliard osób boryka się z niepełnosprawnością – to niemal 14% całej populacji. Nieustannie spotykają się z przeszkodami, które utrudniają im normalne funkcjonowanie w życiu codziennym, jak i podczas podróży. Jak bowiem kupić bilet, kiedy jest się niewidomym? Jak nie zgubić się na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Czy należy informować przewoźnika, że poruszam się na wózku? Celem wydarzenia jest więc stworzenie produktu rozwiązującego te problemy i pozwalającego osobom niepełnosprawnym odczuwać większą przyjemność z eksplorowania świata.

Hackathon odbędzie się 9 i 10 czerwca w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku oraz w Krakowskim Parku Technologicznym. Dla trzech najlepszych pomysłów przewidziane są nagrody. I miejsce zostanie nagrodzone 10 000 zł, II – voucherem podróżnym o wartości 800 zł na każdego członka zespołu, a ci, którzy zajmą III pozycję, otrzymają Amazon Echo Dot. Jest więc o co walczyć! Nie zastanawiaj się i dołącz, zapisując się na stronie www.traveltothecloud.pl.

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno profesjonalni programiści czy product managerowie, jak i amatorzy – studenci, pasjonaci. Jeżeli masz swój zespół, to zgłoście się razem, jeśli nie – stworzysz go na miejscu. Organizatorzy zadbają o to, żeby wszyscy trafili do fantastycznych grup z ludźmi o  różnym doświadczeniu – w końcu z różnorodności rodzi się najwięcej pomysłów. Ponadto liczni specjaliści będą wspierać uczestników na miejscu, prezentując swoje przemyślenia albo wyjaśniając tajniki technologii i podpowiadając możliwe rozwiązania. Szczegółowy plan wydarzenia jest udostępniony na www.traveltothecloud.pl.

Organizatorami wydarzenia są: AirHelp – globalny lider w uzyskiwaniu odszkodowań lotniczych, Amazon oraz Sabre Polska – wiodący dostawca technologii dla branży turystycznej.