Promocja „Poleć znajomemu Google Pay” potrwa do 15 maja. Natomiast otrzymane karty podarunkowe należy wykorzystać do 30 czerwca 2018 roku.

Czytaj także: W Uberze zapłacisz teraz gotówką

400 zł od Google Pay – jak je zdobyć?

Promocja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych użytkowników Google Pay. Otwierając aplikację napotkamy komunikat o promocji. Należy wygenerować kod i podzielić się nim ze znajomym, który do tej pory z Google Pay nie korzystał. Jeżeli nowy użytkownik dokona transakcji, to wtedy zarówno on, jak i osoba polecająca otrzymają po 40 zł – niestety do wykorzystania tylko w sklepie Google Play.

W ten sposób można polecić wirtualny portfel od Google nawet 10 znajomym, dzięki czemu jeden użytkownik może zarobić maksymalnie 400 zł. Promocja jest dostępna w aplikacji w wersji 1.54. Do płatności Google Pay potrzebny jest telefon z systemem Android (4.4 lub nowszy) oraz anteną NFC. Pełny regulamin promocji „Poleć znajomemu Google Pay” można znaleźć tutaj.

Google Pay dostępne jest dla klientów Citi Plus, BGŻ BNP Pairbas, Getin Banku, BZ WBK, Alior Banku, mBanku, Eurobanku, Nest Banku, T-Mobile Usług Bankowych,Orange Finanse i ING Banku Śląskiego, który do programu dołączył niedawno.

Czytaj także: Zapłać zegarkiem. Garmin Pay już w Polsce

Posiadacze Android Pay nie muszą instalować nowej aplikacji, by dalej korzystać z płatności od Google. Niemniej przesiadka to tylko kwestia czasu, dlatego trzeba się przygotować na zmiany. Android Pay w połowie 2017 roku miał ok. 25 mln użytkowników na świecie. Program na całym świecie zainstalowany jest na ponad 50 mln urządzeń.