Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwa szacowanie strat jakie wyrządziła swoją działalnością oszustka jak również wszystkich pokrzywdzonych osób oraz firm – czytamy w komunikacie Policji.

Policjanci z Lublina zatrzymali nieuczciwą pracownicę banku

42-latka została zatrzymana przez policjantów w miejscu pracy. Z ustaleń policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wynika, że weryfikowała aktywność posiadaczy rachunku i w przypadku braku „ruchu” na rachunku zmieniała dane dostępowe w postaci hasła, adresu email oraz numeru telefonu do kontaktu, na numery będące w jej posiadaniu. Następnie używając danych osobowych użytkownika rachunku, składała wnioski o pożyczkę w różnych firmach parabankowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwa szacowanie strat jakie wyrządziła swoją działalnością oszustka jak również wszystkich pokrzywdzonych osób oraz firm. Postępowanie prowadzą policjanci z IV komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin Południe w Lublinie. Zatrzymanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

To kolejny ciekawy przypadek, o którym informuje policja. Wcześniej pisaliśmy między innymi o zatrzymaniu trzech osób zamieszanych w okradanie kont bankowych. Zrabowane pieniądze były następnie wymieniane na kryptowaluty.