Wojciech Boczoń z PR News pisze, że jeszcze dzisiaj do klientów powinna trafić aktualizacja aplikacji mobilnej, zarówno na system Android, jak i iOS. Po aktualizacji użytkownicy będą mogli przelewać środki, podając jedynie numer telefonu odbiorcy.

Getin Bank udostępnia przelewy na telefon BLIK

Przelewy na telefon BLIK działają w oparciu o system Express Elixir, dzięki czemu pieniądze trafiają na konto odbiorcy w zaledwie kilka sekund (także w weekendy i święta). Do tej pory klienci Getin Banku mogli płacić BLIKIEM w Internecie i w fizycznych sklepach, a także wpłacać i wypłacać gotówkę przy bankomatach bez użycia karty płatniczej.

Kolejnym bankiem, który udostępni przelewy na telefon BLIK będzie zapewne Bank Pekao, który nad takim wdrożeniem pracuje już od dobrych kilku miesięcy. W II kwartale 2019 roku użytkownicy BLIKA wykonali prawie 50 mln transakcji, z czego około 3,6 mln stanowiły przelewy na numer telefonu. Wciąż bezkonkurencyjne pozostają płatności w Internecie, których we wspomnianym okresie wykonano prawie 35 mln.

Udziałowcami Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA, jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Nad wdrożeniem BLIKA pracuje także Nest Bank.