Założyciele SPOKO (do niedawna Pay Ukraine) stworzyli rozwiązanie API, które – wdrożone przez partnerów bankowych, telekomunikacyjnych czy portale dla pracowników – będzie widoczne w całości w ramach ich interfejsu – czytamy w komunikacie.

White Label dla polskich firm z usługami dla Ukraińców

API “Pay Ukraine z karty na kartę” umożliwia natychmiastowe przelewy na Ukrainę z dowolnej karty w złotówkach lub euro na dowolną kartę dowolnego banku na Ukrainie (prowadzoną w hrywnach). Dzięki współpracy PU Group z bankami PrivatBank (największy bank prywatny na Ukrainie) i Alfa Bank Ukraine (jeden z największych ukraińskich banków) osoby, które mają otrzymać pieniądze, dostają je od razu.

– Przelew wykonywany za naszym pośrednictwem na Ukrainę jest naprawdę natychmiastowy, nie trwa 1-3 dni roboczych, jak w bankach. Właśnie na przelewy trwające często nawet trzy dni bardzo narzekają Ukraińcy mieszkający w Polsce – mówi Evgeny Chamtonau, współzałożyciel PU Group.

W odróżnieniu do licznych tradycyjnych systemów bankowych, wdrażając to rozwiązanie White Label do wykonaniu przelewu należy podać tylko numer karty płatniczej. Rozwiązanie “Pay Ukraine z karty na kartę” na razie dostępne jest tylko dla polskich banków, telekomów czy portali dla pracowników z Ukrainy, potem zostanie zaproponowane też niemieckim partnerom (bankom i neobankom).

– Rozmawiamy z zainteresowanymi, w dwóch wypadkach chodzi o ostatnie negocjacje – w tym z bankiem i globalnym telekomem – zdradza Chamtonau.