Przypomnijmy, że 22 września z funkcji prezesa zrezygnował Tomasz Bogus, który zajmował to stanowisko od 2015 roku – Tomasz Bogus odchodzi z Banku BGŻ BNP Paribas.

Czytaj także: KNF ostrzega Raiffeisen – albo giełda, albo sankcje

Kim jest nowy prezes BGŻ BNP Paribas?

Przemysław Gdański posiada bogate doświadczenie w branży bankowej. Jest z nią związany od ponad 25 lat. W latach 1993-1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 – 2006 był dyrektorem zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA. Od maja do listopada 2006 roku – CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości.

Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA. Od 19 listopada 2008 r. do 25 października 2017 r. członek i wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBanku.

Przemysław Gdański to również były szachista. W latach 1983-84 zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów do lat 17. Posiada tytuł mistrza FIDE, który otrzymał w 1993 roku. Gdański zakończył karierę szachową w 1992 roku. Jest absolwentem handlu zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim.

Nowy prezes może zacząć oficjalnie piastować swoją funkcję dopiero po zatwierdzeniu go przez KNF. Wydaje się jednak, że nie powinno być żadnych niespodzianek i przeszkód, ponieważ Przemysław Gdański posiada bardzo duże doświadczenie w branży.