KIR, jako operator systemu Express Elixir, zaplanował własne prace techniczne w nocy z piątku na sobotę (21 listopada) oraz w nocy z soboty na niedzielę (22 listopada). W tym czasie w systemie Express Elixir nie będą procesowane przelewy natychmiastowe, w tym także międzybankowe płatności na numer telefonu inicjowane w systemie BLIK.

Przerwa techniczna w systemie Express Elixir

Z uwagi na specyfikę działania poszczególnych systemów bankowych, o konkretnych godzinach niedostępności Express Elixir banki informują swoich klientów indywidualnie.

System KIR rozlicza komunikaty płatnicze w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Umożliwia natychmiastowe przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach oraz wykonywanie przelewów na telefon, inicjowanych w ramach systemu BLIK.

Express Elixir cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów, czego dowodem są dynamicznie  rosnące  statystyki  liczby oraz wartości transakcji. KIR stale podnosi jakość świadczonych usług, a planowane prace modernizacyjne są jednym z elementów tego procesu – czytamy w komunikacie. W związku z pracami modernizacyjnymi ważne przelewy warto wykonać wcześniej.