Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii wizji komputerowej, innowacyjna aplikacja do skanowania ciała i wirtualna przymierzalnia od Fision pomogą klientom w łatwy sposób zobaczyć, jak ubranie będzie na nich leżeć – czytamy w dzisiejszym komunikacie Zalando.

Zalando wykupuje szwajcarskiego developera Fision

Zalando podwaja wysiłki w celu rozwiązania kluczowego problemu branży modowej, jakim jest dopasowanie ubrań. W tym celu firma przejęła szwajcarskiego dostawcę oprogramowania Fision. Zalando kładzie w ten sposób fundament pod zurychskie centrum technologiczne – podaje niemiecka spółka w komunikacie.

Kwota przejęcia nie została ujawniona. To kolejne ciekawe rozwiązanie wdrażane przez platformę modową. Wcześniej Zalando umożliwiło zakup i sprzedaż używanej odzieży – na początek w Niemczech i Hiszpanii. Już w tym miesiącu taka funkcjonalność ma być dostępna także dla klientów w Polsce. Tym samym Zalando zamierza rzucić wyzwanie takim aplikacjom jak Vinted, czy Less.

Z kolei w sierpniu informowaliśmy o rozszerzeniu współpracy Zalando z fintechem Adyen, który przetworzy europejskie transakcje na platformie. Obie firmy współpracują ze sobą od 2019 roku.

/RT