Partner serwisu Visa dla biznesu

PSD2 w Millennium. Bank wdraża nową funkcję dla wnioskujących o pożyczkę

Fintek
Fintek
#Bankowość#Millennium
Opublikowano: 19 maja 2020, 16:48 Aktualizacja: 21 maja 2020, 16:09

Bank Millennium udostępnił omnikanałową usługę, która pozwala klientowi wnioskującemu o kredyt gotówkowy potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku za pośrednictwem Millenetu.

Millennium PSD2

Bank Millennium jako pierwszy bank w Polsce wprowadza tę usługę równolegle w trzech kanałach – w bankowości internetowej, oddziale i TeleMillennium, a w ciągu najbliższych tygodni zostanie ona udostępniona także w aplikacji mobilnej.

W pierwszym etapie potwierdzanie dochodu będzie możliwe z kont w dwóch bankach – Alior Banku i ING. Usługa jest jednak stale rozwijana i wkrótce lista banków się wydłuży.

Alternatywny sposób potwierdzania wysokości dochodu

Klienci, którzy wnioskują o pożyczkę w modelu dochodowym mogą skorzystać z alternatywnego – względem wyciągu z konta – sposobu potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek. Wystarczy, że pobiorą historię transakcji logując się na konto, na które wpływa ich wynagrodzenie w innym banku, za pośrednictwem Millenetu. Usługa jest dostępna dla tych klientów, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód. W przypadku uzyskania pozytywnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej proces jest w pełni automatyczny.

Usługa proponowana przez Bank Millennium jest omnikanałowa. Oznacza to, że jest dostępna zarówno w bankowości elektronicznej, jak i z poziomu placówki i TeleMillennium. W takim przypadku wniosek wprowadzany jest przez doradcę klienta, a gdy dochodzi do konieczności potwierdzenia dochodu, klient przechodzi przez proces w Millenecie samodzielnie logując się do innego banku i wskazując konto, na które wpływa jego wynagrodzenie. Podpisanie umowy również jest realizowane w Millenecie, choć klient ma także możliwość podpisania jej w placówce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

psd2-w-millennium-bank-wdraza-nowa-funkcje-dla-wnioskujacych-o-pozyczke