Partner serwisu Visa dla biznesu

PZU i Orlen ruszają na wspólne zakupy

Fintek
Fintek
#Insurtech
Opublikowano: 30 lipca 2019, 09:00 Aktualizacja: 30 lipca 2019, 12:20

Grupa PZU i PKN Orlen pogłębiają swoją strategiczną współpracę. Kolejnym polem do kooperacji, obok działań związanych z wprowadzeniem PPK, czy projektów CSR, będzie polityka zakupowa.

PZU zaprasza startupy do współpracy. Do zdobycia 200 tys. złotych

PZU i Orlen zamierzają utworzyć podmiot, który będzie świadczył usługi związane z szeroko pojętymi zakupami usług marketingowych i reklamowych, takich jak zakup powierzchni reklamowej. Spółki złożyły w tej sprawie formalny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PKN Orlen i PZU poszerzają współpracę

W kontekście tworzenia nowej spółki przedstawiciele PKN Orlen wskazują na globalne podejście do komunikacji marketingowej i konieczność wzmacniania rozpoznawalności marek w ramach Grupy. Spółka działa globalnie i oferuje swoje produkty w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Z kolei sieć sprzedaży detalicznej funkcjonuje nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, w Czechach i na Litwie, a od 2019 r. również na Słowacji.

Z kolei Damian Ziąber, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy PZU zwraca uwagę że coraz więcej marek szuka rozwiązań podnoszących efektywność zakupu usług reklamowych i sposobów prowadzenia swojej komunikacji z odbiorcą końcowym. PZU ma mieć pozytywne doświadczenia z zakresu synergii kosztowych; działając wspólnie z Bankiem Pekao SA osiągnęła w krótkim czasie znaczne oszczędności.

Na razie Orlen i PZU nie podają szczegółów działalności operacyjnej nowej spółki. Firmy zwracają jednak uwagę, że posiadanie wewnętrznych kompetencji do zakupu usług reklamowych wpisuje się w trendy światowe. Z szacunków ANA (Association of National Advertisers) wynika, że obecnie 78% marek tworzy własne wewnętrzne struktury tego typu, podczas gdy jeszcze w 2013 r. odsetek wyniósł 58%.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pzu-i-orlen-ruszaja-na-wspolne-zakupy