Pierwszy krok to wybór online odpowiedniego pakietu usługi i wysłanie wypełnionego formularza, który dla ekspertów Pomoc Non Stop oznacza sygnał do działania. Specjaliści szczegółowo zweryfikują ogłoszenie sprzedaży samochodu, skontaktują się ze sprzedającym i telefonicznie sprawdzą podstawowe informacje. Następnie dokonają oględzin auta na miejscu i sprawdzą je w ramach 200 punktów kontrolnych, które pozwalają na ocenę stanu technicznego. Pojazd może być sprawdzony w warsztacie i na stacji diagnostycznej. Cały proces trwa maksymalnie 2 dni robocze.

Pomoc Non Stop, marka należąca do Grupy PZU, poszerza zakres usług i produktów z obszaru mobilności. Największy polski ubezpieczyciel uruchamia ogólnopolski pilotaż usługi sprawdzenia samochodu przed zakupem. W ramach trzech pakietów usług klienci mogą wybrać weryfikację ogłoszenia sprzedaży auta, z którego chcą skorzystać, lub sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i weryfikację na stacji diagnostycznej w dowolnym miejscu w Polsce. Oceny dokonają eksperci motoryzacyjni, należący do sieci partnerów Pomoc Non Stop.

Polacy nie ufają sprzedawcom samochodów

Aż 73% ankietowanych kierowców nie ufa sprzedawcom samochodów używanych. Z kolei dwóch na trzech badanych uważa, że zakup auta używanego to trudny i żmudny proces. Tylko 15 proc. kierowców deklaruje, że ma dużą wiedzę na temat samochodów.

Usługę Pomoc Non Stop – sprawdzenie samochodu przed zakupem – wyróżnia ochrona mobilności. Jest ona dostępna w 2 z 3 pakietów. W ramach ochrony mobilności klient nowo zakupionego auta ma zapewniony Assistance ważny przez 90 dni.

W przypadku awarii samochodu, który został sprawdzony przez ekspertów Pomoc Non Stop, klient ma zapewnione holowanie aż do 150 km oraz samochód zastępczy na czas naprawy. Pokryte zostaną również ewentualne koszty robocizny w warsztacie partnerskim do kwoty 4 tys. zł.

Cyfryzacja procesu zakupu samochodów nowych i używanych to już fakt. Na rynku będą pojawiać się nowe usługi i platformy np. PKO BP niedawno uruchomiło Automarket, które będą świadczone całkowicie online. Co do zasady cel jest taki, by zakup samochodu w sieci był tak prosty jak zakupy na Allegro.

/LP