Partner serwisu Visa dla biznesu

PZU Zdrowie uruchamia Wirtualną Przychodnię

Fintek
Fintek
#Insurtech
Opublikowano: 17 stycznia 2020, 10:58 Aktualizacja: 17 stycznia 2020, 12:14

PZU Zdrowie uruchomił pierwszą w Polsce Wirtualną Przychodnię. Dzięki niej pacjenci mogą bez wychodzenia z domu zasięgnąć porady lekarza, omówić z nim wyniki badań, otrzymać skierowanie na badania albo receptę na leki.

PZU zaprasza startupy do współpracy. Do zdobycia 200 tys. złotych

Dbaj o siebie, kiedy i gdzie chcesz. Skonsultuj się z lekarzem, nie tracąc czasu na dojazd. Średni czas oczekiwania na kontakt to 15 min. Masz do wyboru telefon, czat lub videoczat. W trosce o Twoje zdrowie nasi lekarze są dostępni przez całą dobę, a przepisane leki zamówimy do wybranej przez Ciebie apteki – czytamy w na stronie Wirtualnej Przychodni.

Wirtualna Przychodnia od PZU Zdrowie już działa

– Zależy nam na tym, aby ułatwić pacjentom dostęp do lekarza. Szczególnie mieszkańcom mniejszych miejscowości, rodzicom z małymi dziećmi, osobom starszym, niepełnosprawnym czy podróżującym poza Polską, a więc wszystkim, dla których przyjście do przychodni może być utrudnione – wyjaśnia prezes PZU Zdrowie Julita  Czyżewska.

Wirtualna Przychodnia powstała także z myślą o osobach cierpiących na choroby przewlekłe, regularnie odnawiające recepty. Po konsultacji lekarskiej chorzy mogą zdalnie pobrać e-receptę na leki przyjmowane na stałe i zamówić je z dostawą do wybranej przez siebie apteki. Przychodnia jest dostępna dla wszystkich pacjentów, także osób nieposiadających pakietów medycznych.

Telemedycyna to nowoczesna i jedna z najprężniej rozwijających się form opieki zdrowotnej. Wirtualna Przychodnia to nie pierwsze wdrożenie PZU Zdrowie z tego zakresu. Ubezpieczyciel uruchomił także kiosk telemedyczny, czyli mobilny gabinet, w którym pacjent ma możliwość wykonania diagnostyki za pomocą aparatury telemedycznej, a następnie wideokonsultacji z lekarzem.

Inny ciekawy projekt Grupy PZU to „Opaska życia”, wdrożony wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. To zakładane na rękę elektroniczne urządzenie, które monitoruje podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny o sytuacjach zagrożenia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pzu-zdrowie-uruchamia-wirtualna-przychodnie