Partner serwisu Visa dla biznesu

PZU Zdrowie uruchomiło mobilny kiosk telemedyczny

Fintek
Fintek
#Fintech#Fintek Reporter#Insurtech
Opublikowano: 25 czerwca 2019, 12:19 Aktualizacja: 9 grudnia 2019, 13:27

Problem z dostępem do lekarza specjalisty? Odpowiedzią na wiele bolączek w polskiej służbie zdrowia jest telemedycyna. PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy w Polsce kiosk telemedyczny, czyli mobilny gabinet, w którym pacjent ma możliwość wykonania diagnostyki za pomocą aparatury telemedycznej, a następnie wideokonsultacji z lekarzem. To rozwiązanie, z którego docelowo będą mogli skorzystać pracownicy firm posiadających Opiekę Medyczną PZU.

Kiosk telemedyczny PZU Zdrowie wyposażony jest w szereg urządzeń, za pomocą których pacjent może samodzielnie wykonać badania: stetoskop cyfrowy, EKG, pulsoksymetr, termometr, ciśnieniomierz oraz kamerę do obrazowania gardła, ucha i skóry. Następnie w trakcie wideokonsultacji pacjent omawia swoje wyniki z lekarzem i otrzymuje niezbędne zalecenia, a w razie potrzeby lekarz wystawia e-skierowanie na dalszą diagnostykę w placówce medycznej lub e-receptę. Kiosk stanął w głównej siedzibie PZU przy ul. Jana Pawła II 24 w Warszawie, gdzie obecnie testują go tutejsi pracownicy.

Wnętrze kiosku telemedycznego od PZU
Wnętrze kiosku telemedycznego od PZU

Telemedycyna to przyszłość opieki medycznej

W USA czy Kanadzie już teraz kioski telemedyczne pełnią rolę „pierwszego filtra” i są wsparciem dla podstawowej opieki medycznej oraz profilaktyki. W Chinach wspierają monitorowanie zdrowia ludności mieszkającej na obszarach wiejskich, oddalonych od  dużych miejskich aglomeracji.

Wizyta w kiosku telemedycznym porównywalna jest do wizyty w placówce, ponieważ umożliwia diagnozowanie wielu popularnych przypadków medycznych. Dodatkowo daje komfort uzyskania natychmiastowej porady i pokierowania na odpowiednią ścieżkę leczenia. Cały proces konsultacji wraz z badaniem zajmuje około 10 minut.

Kiosk w pierwszym etapie wdrożenia jest udostępniany wyłącznie pracownikom PZU.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pzu-zdrowie-uruchomilo-mobilny-kiosk-telemedyczny