Mastercard już po raz dziewiąty jest partnerem w wielkiej zbiórce funduszy organizowanej przez Fundację WOŚP, a czwarty rok z rzędu dostarcza eSkarbonkę – wygodne, cyfrowe narzędzie, umożliwiające przekazywanie i zbieranie datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w internecie, bez wychodzenia z domu.

Rekordowa eSkarbonka od Mastercard

eSkarbonka od Mastercard dostępna jest dla darczyńców od miesiąca. W tym czasie suma wpłat, które wpłynęły zarówno na jej główne konto, jak i do wielu eSkarbonek zakładanych przez tysiące indywidualnych kwestujących, w tym wolontariuszy i sztaby WOŚP, przekroczyła już 1 037 000 zł, pobijając tym samym finalny wynik z ubiegłego roku.

Nowością w tegorocznym Finale jest możliwość włączenia się w tę formę zbiórki małych i średnich przedsiębiorstw, które bez konieczności rejestrowania sztabu mogą dołożyć swoją cegiełkę na rzecz wsparcia oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, kwestując wśród swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych. eSkarbonki mogą zakładać też osoby fizyczne, które wspólnie z wolontariuszami i przedsiębiorcami chcą zachęcać do włączenia się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Na ponad trzy tygodnie przed Finałem zebrana do eSkarbonki kwota napawa nas optymizmem, że także w tym roku kupimy najbardziej kosmiczny sprzęt na oddziały otolaryngologiczne. Dziękuję wszystkim, którzy już dzisiaj zbierają do internetowych puszek i wszystkich Was gorąco zachęcam do dalszego, wspólnego grania z Orkiestrą! – komentuje Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Jak dołączyć do zbiórki WOŚP?

Do zbiórki można dołączyć na stronie https://eskarbonka.wosp.org.pl/, a także korzystając z jednej z eSkarbonek założonych przez indywidualnych kwestujących. Każda z nich jest dostępna pod linkiem zaczynającym się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/… . Strona ta chroniona jest przez bezpieczne połączenie i posiada certyfikat bezpieczeństwa – czytamy w komunikacie Mastercard.

Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Dodatkowo każda osoba, która zamierza skorzystać z tej formy wpłaty, może sprawdzić wiarygodność linku do eSkarbonki na specjalnej stronie www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke.