Do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 20 dni, ale już wiadomo, że będzie to rekordowe przedsięwzięcie Polaków na Kickstarterze. Nemesis to gra planszowa w stylu „survival horror”, realizowana przez wrocławską firmę Awaken Realms. Założycielem studia jest Marcin Świerkot.

Czytaj także: Ponad 21 mln zł na walkę z fraudem i e-dopingiem

Nemesis – rekordowa zbiórka na Kickstarterze

Celem zbiórki był próg niespełna 70 tysięcy dolarów i udało się go osiągnąć w niecałe 5 minut. Co ciekawe poprzedni rekord polskich inicjatyw na crowdfundingowej platformie także należy do Awaken Games. W czerwcu zeszłego roku na grę Lord of Hellas udało się zebrać 1,7 milionów USD.

Nemesis to gra przeznaczona dla 1-5 osób. Wcielamy się w rolę członków załogi statku kosmicznego Nemesis, który wraca na Ziemię z misji w układzie Trappist-1 – znajduje się tam planeta, która ma do złudzenia przypominać Ziemię. Nawet patrząc na okładkę gry można zauważyć podobieństwo do kultowego „Obcego”.

Czytaj także: Ile startup musi oddać fiskusowi od zbiórki pieniędzy w sieci?

Podczas przygody musimy blefować i podejmować trudne decyzje. Figurki wykorzystywane w grze są przygotowane z najwyższą starannością, a gra ma cały czas trzymać w napięciu. Życzymy ustanowienia naprawdę wspaniałego rekordu i jego pobicia w kolejnym roku! Projekt można wesprzeć tutaj.

Poniżej pokaźna infografika prezentująca Nemesis.

Infografika prezentująca polską grę planszową Nemesis.