Partner serwisu Visa dla biznesu

Rekordowa zbiórka Polaków na Kickstarterze

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 18 stycznia 2018, 13:05 Aktualizacja: 18 stycznia 2018, 14:35

Jak zebrać prawie 1,5 miliona dolarów w niecałe 24 godziny? Oni znaleźli na to sposób! Tak mógłby brzmieć trochę „clickbaitowy” tytuł tego artykułu… Ale tylko trochę, ponieważ to stało się naprawdę. Twórcy polskiej gry planszowej Nemesis zebrali taką sumę na Kickstarterze niecały dzień po rozpoczęciu zbiórki.

Nemesis - Polacy rozbili bank na Kickstarterze.

Do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 20 dni, ale już wiadomo, że będzie to rekordowe przedsięwzięcie Polaków na Kickstarterze. Nemesis to gra planszowa w stylu „survival horror”, realizowana przez wrocławską firmę Awaken Realms. Założycielem studia jest Marcin Świerkot.

Czytaj także: Ponad 21 mln zł na walkę z fraudem i e-dopingiem

Nemesis – rekordowa zbiórka na Kickstarterze

Celem zbiórki był próg niespełna 70 tysięcy dolarów i udało się go osiągnąć w niecałe 5 minut. Co ciekawe poprzedni rekord polskich inicjatyw na crowdfundingowej platformie także należy do Awaken Games. W czerwcu zeszłego roku na grę Lord of Hellas udało się zebrać 1,7 milionów USD.

Nemesis to gra przeznaczona dla 1-5 osób. Wcielamy się w rolę członków załogi statku kosmicznego Nemesis, który wraca na Ziemię z misji w układzie Trappist-1 – znajduje się tam planeta, która ma do złudzenia przypominać Ziemię. Nawet patrząc na okładkę gry można zauważyć podobieństwo do kultowego „Obcego”.

Czytaj także: Ile startup musi oddać fiskusowi od zbiórki pieniędzy w sieci?

Podczas przygody musimy blefować i podejmować trudne decyzje. Figurki wykorzystywane w grze są przygotowane z najwyższą starannością, a gra ma cały czas trzymać w napięciu. Życzymy ustanowienia naprawdę wspaniałego rekordu i jego pobicia w kolejnym roku! Projekt można wesprzeć tutaj.

Poniżej pokaźna infografika prezentująca Nemesis.

Infografika prezentująca polską grę planszową Nemesis.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rekordowa-zbiorka-polakow-kickstarterze