Partner serwisu Visa dla biznesu

Rekordowe zyski PKO BP. Bank chwali się liczbą klientów mobilnych

Fintek
Fintek
#PKO BP
Opublikowano: 13 listopada 2019, 10:16 Aktualizacja: 13 listopada 2019, 11:31

W III kwartale 2019 roku skumulowany zysk netto Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego wyniósł 1,23 mld złotych. Największy polski bank może się pochwalić także 4 milionami aktywnych aplikacji mobilnych IKO – to rekord nie tylko na rodzimym rynku, ale także jeden z najlepszych wyników w tej części Europy.

Nowe funkcje w aplikacji IKO

W sumie po trzech kwartałach bieżącego roku skumulowany zysk netto PKO BP wyniósł 3,3 mld złotych – to o 21% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wartość aktywów na koniec kwartału wyniosła blisko 342 mld zł i była o 11,6% wyższa niż przed rokiem.

Wyniki PKO Banku Polskiego w III kwartale 2019 roku

PKO Bank Polski rośnie w szybkim tempie. Bank systematycznie bije rekordy pod względem wielkości aktywów, których wartość to już blisko 342 mld zł. Do ponad 252 mld zł wzrosło finansowanie dla klientów grupy, a kwota oszczędności klientów zarządzanych przez grupę wyniosła ponad 303 mld zł – czytamy w komunikacie.

Największy polski bank pochwalił się także świetnymi wynikami w zakresie bankowości mobilnej. Aplikacji IKO jest najpopularniejszą i najbardziej transakcyjną aplikacją na polskim rynku. Klienci banku co pół sekundy płacą mobilnie w Internecie, a do IKO logują się już o 60% częściej niż do serwisu bankowości internetowej iPKO. IKO przekroczyło w październiku rekordową barierę 4 milionów aktywnych aplikacji (co ma się przekładać na około 3,6 mln klientów mobilnych) Bank zanotował dotychczas w IKO łącznie 290 milionów transakcji mobilnych. Więcej o planowanych nowościach w aplikacji IKO można przeczytać w podlinkowanym tekście.

PKO przypomniał także o podpisaniu strategicznej współpracy pomiędzy Operatorem Chmury Krajowej (spółki PKO BP i PFR) a Google Cloud. Współpraca ma pomóc polskim firmom wdrażać i wykorzystać potencjał, który oferują zaawansowane technologie chmury obliczeniowej w biznesie. Produkty Google Cloud Platform uzupełnią ofertę Operatora Chmury Krajowej, a Google otworzy w Warszawie tzw. region Google Cloud – czyli hub infrastruktury technicznej i oprogramowania dedykowany dla klientów z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rekordowe-zyski-pko-bp-bank-chwali-sie-liczba-klientow-mobilnych