Revolut wchodzi na kolejne rynki z “lekką” wersją aplikacji, czyli Revolut Lite. Od niedawna, można z niej korzystać także w Armenii. W rok od premiery Revolut Lite jest już wśród 3 najczęściej pobieranych aplikacji finansowych w tym państwie. W gronie 5 krajów, z których wysyłanych jest najwięcej przelewów Revolut Lite do Armenii, znajduje się Polska.

Revolut Lite z sukcesem w Armenii

Revolut Lite umożliwia klientom przesyłanie pieniędzy do innych użytkowników Revolut, na inne konta bankowe i do dowolnego posiadacza karty Mastercard lub Visa. Klienci mogą też otrzymywać pieniądze bezpośrednio na powiązaną z aplikacją Lite kartę lub konto.

Od premiery Revolut Lite w Armenii w marcu 2023 roku liczba rejestracji wzrosła 13-krotnie. Według danych wewnętrznych firmy w 2023 roku wśród 5 krajów, z których wysyłanych było najwięcej przelewów Revolut Lite do Armenii znajdują się Polska, Irlandia, Wielka Brytania, Cypr i Hiszpania. Z kolej najwięcej przelewów wychodzących z Armenii trafiało do Gruzji, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Irlandii i USA. Średnia kwota w przypadku przelewów do Armenii wyniosła 422 GBP, podczas gdy średnia kwota transakcji przelewów z Armenii wyniosła 105 GBP.

Revolut jest dziś obecny ze swoją ofertą w 38 krajach, a wersja Lite w następnych 19 (niebawem pojawią się kolejne). W komunikacie czytamy, że dzięki „lekkiej” wersji aplikacji fintech chce ułatwiać transgraniczne przekazy pieniężne w krajach, w których wiele osób nie posiada dostępu do tradycyjnych usług bankowych.

Ostatnio pisaliśmy o wejściu Revoluta na rynek usług telekomunikacyjnych, dzięki udostępnieniu w Polsce usługi eSIM. To sposób na korzystanie z przesyłu danych i uniknięcie niespodziewanych opłat roamingowych. Karta eSIM może być używana równolegle z fizyczną kartą SIM, dzięki czemu klienci mogą przełączać się pomiędzy operatorami.