Partner serwisu Visa dla biznesu

Korzystaj z fintechu i ratuj planetę. Nowa funkcja w aplikacji Revoluta

Fintek
Fintek
#Revolut
Opublikowano: 1 lipca 2019, 10:17 Aktualizacja: 20 sierpnia 2019, 17:46

Użytkownicy Revoluta będą mogli wspierać cele dobroczynne automatycznie przekazując „końcówki” z codziennych transakcji. W ramach pilotażu będzie można wspierać jedną z trzech międzynarodowych organizacji charytatywnych afiliowanych przy ONZ.

Korzystaj z fintechu i ratuj planetę. Nowa funkcja w aplikacji Revoluta

Nowa funkcja Donations pozwoli 5 milionom użytkowników Revolut na automatyczne przekazywanie zaokrągleń kwot codziennych transakcji na wybrane cele dobroczynne. Datki będzie można przekazywać jednorazowo, lub automatycznie – co tydzień lub co miesiąc.

Revolut Donations – nowa funkcja w aplikacji

Revolut podaje, że inaczej niż w przypadku wielu tradycyjnych instytucji finansowych, 100% kwoty wsparcia trafi do wybranej organizacji, Fintech nie będzie pobierał opłat za taki przelew. Nie będzie też ograniczeń co do minimalnej kwoty wsparcia. Funkcja będzie mogła być włączona lub wyłączona przez użytkownika w dowolnym momencie.

Organizacje Save the Children, ILGA-Europe i Worldwide Fund for Nature (WWF) wybrano do pilotażu ze względu na globalny zasięg, zróżnicowanie celów działania i współpracę z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ). Revolut zamierza rozwijać nową funkcjonalność i zaprosić do współpracy kolejne organizacje charytatywne.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

Revolut obsługuje w Polsce już ponad 450 tys. klientów indywidualnych i 1 tys. firm. W sumie w skali globalnej brytyjski fintech posiada ponad 5 mln użytkowników i zrealizował blisko 500 mln transakcji wartych ponad 70 mld dolarów. Revolut pozyskał finansowanie w wysokości 336 milionów dolarów od prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-donations-darowizny-fintech