W komunikacie czytamy, że Revolut posiada ambitne plany rozwoju biznesu w trakcie nadchodzącego spowolnienia gospodarczego, w tym udostępnienia usług w Indiach, Meksyku i Brazylii. W tym celu fintech zamierza wykorzystać infrastrukturę i zasięg Stripe.

Fintech Revolut łączy siły ze Stripe

Stripe i Revolut będą szukać dodatkowych możliwości pogłębienia współpracy, by dostarczać coraz bardziej innowacyjne produkty i usługi. Obecnie z usług Revoluta korzysta już 18 mln klientów indywidualnych i ponad 500 tys. przedsiębiorców.

Ostatnio Revolut zapowiedział sporo nowości – chodzi między innymi o płatności odroczone. Na początek usługi BNPL będą dostępne w Irlandii, ale jeszcze w tym roku mogą pojawić się w Polsce i w Rumunii. Tym samym rynek odroczonych płatności nad Wisłą stanie się naprawdę konkurencyjny. Szczególnie, że swoje produkty BNPL rozwijają także BLIK oraz PKO BP.

Wczoraj z kolei pisaliśmy o wejściu Revoluta na rynek terminali płatniczych z rozwiązaniem Revolut Reader. Urządzenie dostępne jest na razie w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii. Ma to być lekki i szybki czytnik kart płatniczych zaprojektowany tak, by usługodawcy mogli łatwo przyjmować płatności, zarówno w obecności sprzedawcy, jak i automatycznie.