Zmiany transakcyjne wejdą w życie już od 1 marca 2021 roku, a zmiany dotyczące bankomatów i przelewów międzynarodowych – 23 kwietnia 2021 roku. Przypomnijmy, że z usług Revoluta korzysta ponad 1 mln klientów w Polsce.

Modyfikacje w zakresie limitów i cen transakcyjnych obejmują użytkowników planu Standard i Premium. Użytkownicy „standard” otrzymają jedną transakcję bez prowizji miesięcznie – wcześniej mieli trzy. Z kolei liczba transakcji bez prowizji w planie Premium spadnie z ośmiu do pięciu.

Dosyć mocno wzrośnie opłata za depozyt – z jednego punktu bazowego (0,01%) do dwunastu punktów bazowych (0,12%) wartości aktywów rocznie. To znacząca podwyżka i będzie mieć odzwierciedlenie w przychodach Revoluta z tego tytułu.

Bankomaty – minimalna opłata to 5 PLN

W planie Standard obowiązuje limit 800 PLN bezpłatnych miesięcznych wypłat z bankomatów. Po jego przekroczeniu obowiązuje opłata w wysokości 2%. Zasady były proste, teraz trochę się skomplikują – ponadto pojawi się minimalna opłata.

Limit kwotowy się nie zmieni, ale wprowadzona zostanie ograniczona liczba bezpłatnych wypłat w miesiącu do pięciu. Po jej przekroczeniu trzeba będzie zapłacić opłatę w postaci prowizji wynoszącej 2% od kwoty wypłaty, ale nie mniej niż 5 PLN. Limity bezpłatnych wypłat dla klientów Plus, Premium i Metal pozostaną bez zmian, w tym także nie będzie ograniczona liczba takich wypłat.

Zmiany w przelewach transgranicznych

Revolut oferuje dwa rodzaje przelewów międzynarodowych: przelewy transgraniczne oraz płatności SWIFT. Dla każdego z nich obowiązują osobne limity. I tak klienci Standard i Plus otrzymują jeden darmowy przelew transgraniczny w miesiącu, a za każdy kolejny płacą 2,5 PLN. Z kolei przelewy SWIFT kosztują albo 15 PLN albo 25 PLN w zależności od waluty.

Klienci Premium i Metal nie płacą za przelewy transgraniczne i otrzymują jeden darmowy przelew SWIFT w miesiącu. Każdy kolejny kosztuje, w zależności od waluty albo 15 PLN albo 25 PLN.

Revolut łączy przelewy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej kategorii – płatności międzynarodowe. Opłaty po zmianach będą wahać się między 1,5 PLN a 25 PLN w zależności od liczby przelewów i kraju odbiorcy.

Klienci planów Premium i Metal nadal będą mogli korzystać z limitu bezpłatnych płatności, podczas gdy przelewy w euro w ramach SEPA (w tym w Wielkiej Brytanii) pozostaną bezpłatne dla wszystkich klientów. Dla klientów Standard i Plus wszystkie przelewy międzynarodowe będą płatne. Klienci Premium będą mieć jeden bezpłatny przelew w miesiące, a klienci Metal – trzy.

Ile wyniesie opłata za dostawę karty – sprawdzisz w aplikacji Revolut

Bezpłatne pozostaną przelewy krajowe w rodzimej walucie użytkownika, a także przelewy krajowe i międzynarodowe w euro do dowolnego kraju w ramach SEPA oraz bezpłatne pozostaną przelewy P2P do innych klientów Revolut w dowolnym kraju na świecie.

Zmianie ulegną też opłaty za dostarczenie karty. Standardowa przesyła kosztowała 4,99 GBP, a ekspresowa 19,99 EUR. Opłaty mogły być wyższe w zależności od adresu nabywcy, ale od 23 kwietnia klient będzie mógł sprawdzić koszty dostawy w aplikacji przed zamówieniem karty.

/LP/Fintek.pl