Revolut wychodzi naprzeciw entuzjastom krypto, którzy nie tylko chcą kupować, przechowywać i sprzedawać tokeny, ale także używać ich do codziennych zakupów. Przypominamy, aplikacja Revolut pozwala handlować kryptowalutami we wszystkich planach. Teraz, klienci fintechu będą mogli wydawać swoje tokeny przy użyciu karty płatniczej.

Revolut wprowadza tryb płatności kryptowalutami

Nowa funkcja pozwala na płatności online lub offline kartą Revolut przy użyciu kryptowalut. To użytkownik aplikacji wybiera walutę wirtualną, w której chce opłacać zakupy. Wspomniany wcześniej cashback na poziomie 1% będzie wypłacony w tej walucie, w której nastąpiła płatność. Na przykład, jeśli wydatek byłby w bitcoinach, to zwrot także będzie wypłacany w bitcoinach.

Jak zamienić zwykłą kartę Revolut w kartę do płatności kryptowalutowych? W tym celu należy wejść do sekcji „Karty” w aplikacji Revolut i wybrać jedną z aktywnych kart – wirtualną lub fizyczną. Następnie, trzeba wejść w „Ustawienia karty” i przełączyć walutę FIAT na jedną z kupionych wcześniej kryptowalut.

Gdy subkonto krypto jest połączone z kartą, pokryje ona wszystkie płatności tokenami wymienionymi w czasie rzeczywistym na walutę FIAT. Obowiązuje standardowa opłata za wymianę tokenów na waluty FIAT. Wymiana jest natychmiastowa, podobnie przebiega płatność. Klienci mogą zamówić osobną kartę, która będzie służyła im tylko do płatności kryptowalutowych.

– W tym roku nie tylko zwiększyliśmy liczbę dostępnych w aplikacji Revolut kryptowalut, do blisko 100 i uruchomiliśmy kursy edukacji finansowej Learn & Earn, z których korzystają miliony klientów. Teraz, przenosimy kryptowaluty jeszcze mocniej do mainstreamu, by ludzie mogli opłacać codzienne wydatki za pomocą kryptowalut i karty płatniczej – powiedział Emil Urmanshin, General Manager Crypto w Revolut.