Brazylijski sektor FinTech przeżywa ostatnio dobre momenty. Kilka tygodni temu pisaliśmy o pokaźnej inwestycji BBVA w tamtejszy challenger bank Neon. Firma została wsparta kwotą 300 mln USD, co zwiększyło udziały hiszpańskiej grupy do poziomu 30%.

Fintech Revolut wchodzi na brazylijski rynek

Teraz do debiutu w Brazylii przymierza się Revolut. W tym celu zatrudnił Glaubera Motę, który objął funkcję CEO na brazylijskim rynku. Fintech otworzył także listę oczekujących dla wszystkich zainteresowanych w Kraju Kawy. Na początek mieszkańcy Brazylii będą mogli korzystać z konta i aplikacji wielowalutowej. Stopniowo zostaną im udostępnione także kolejne funkcje – inwestycje, handel krypto walutami, czy ubezpieczenia.

— Brazylijczycy są jedną z najbardziej aktywnych społeczności cyfrowych na świecie, a liczba użytkowników urządzeń mobilnych w tym kraju wynosi już ponad 112 milionów. Przy czym coraz więcej osób korzysta z banków cyfrowych jako podstawowego konta — komentuje Glauber Mota.

Tym samym Revolut będzie kolejnym dużym graczem w Kraju Kawy. Dołącza do takich spółek jak Nubank, Neon, Creditas, czy Ebank. Na uwagę zasługuje przede wszystkim challenger bank Nubank, który pod koniec zeszłego roku zadebiutował na nowojorskiej giełdzie z wyceną 40 mld USD. Obecnie jest jednym z największych fintechów na świecie i posiada około 50 mln klientów.