Partner serwisu Visa dla biznesu

Revolut rekrutuje bankowców z N26, Goldman Sachs i Credit Suisse

Fintek
Fintek
#Revolut
Opublikowano: 23 sierpnia 2019, 05:58 Aktualizacja: 23 sierpnia 2019, 11:14

Revolut, fintech z którego usług korzysta 6 milionów użytkowników w Europie, ściąga do zespołu ekspertów rynku finansowego. Właśnie ogłosił dyrektorskie nominacje w obszarach finansów, ryzyka nadużyć finansowych i skarbu.


W aplikacji Revolut kupisz złoto. Niestety na razie nie w Polsce

Wolfgang Bardorf, przechodzi do Revolut z Deutsche Bank, gdzie pełnił funkcję globalnego szefa pionu Liquidity Models and Methodologies. Wcześniej pracował w Goldman Sachs jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za departament skarbu. W Revolut będzie szefem skarbu.

Stefan Wille, zanim dołączył do Revolut pracował jako wiceprezes ds. finansowych w n26, a nieco wcześniej jako Corporate Finance Manager w banku Credit Suisse. W Revolut będzie prawą ręką nowego CFO, którym został Dave MacLean, pełniący wcześniej funkcje zarządcze w bankach Metro Bank i Barclays.

Philip Doyle, przechodzi do Revolut z ClearBank, gdzie był szefem pionu przestępstw finansowych. Wcześniej zarządzał obszarem ryzyka nadużyć finansowych w bankach Morgan Stanley, Royal Bank of Scotland, Barclays, Tandem Bank oraz w Visa. W Revolut, jako dyrektor ds. ryzyka nadużyć finansowych (FinCrime), ma zbudować najbardziej odporną na fraudy i nadużycia globalną platformę finansowo-usługową.

dołącz do klientów revolut – kliknij I odbierz rewolucyjną kartę

Fintech zbroi się na ekspansję w USA i Azji

– W tym roku do zespołu Revolut dołączyło wielu ekspertów z sektora bankowego. Stale wzmacniamy nasze procesy i nadzór oraz szukamy na rynku najbardziej utalentowanych menedżerów z doświadczeniem w finansach międzynarodowych. Cieszę się, że Stefan, Wolfgang i Philip wybrali Revolut, i że dołączają do naszego zespołu zarządzającego. Jestem pewien, że ich wiedza i doświadczenie będą bezcenne w trakcie globalnej ekspansji firmy – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

W ostatnich miesiącach Revolut zatrudnił szereg finansistów, takich jak Richard Davies, nowy COO, wcześniej pełniący funkcje zarządcze w bankach HSBC, Barclays i TSB lub wspomniany już Dave MacLean, nowy CFO, wcześniej dyrektor finansowy w Metro Bank.

Z usług Revolut korzysta już ponad 6 milionów użytkowników w Europie. Fintech jeszcze w tym roku planuje uruchomić swoje usługi w USA i w Azji. Firma chce umożliwić konsumentom realizację wszelkich potrzeb finansowych z poziomu prostej aplikacji w telefonie.

Revolut w ostatnim czasie uzupełnił ofertę o bezprowizyjny handel akcjami [PRZECZYTAJ RECENZJĘ] czy funkcje dobroczynne Donations.

kliknij I zdobądź darmową kartę revolut


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-rekrutuje-bankowcow-z-n26-goldman-sachs-i-credit-suisse