Moduł edukacyjny ‘Learn & Earn’ to kursy, których celem jest szerzenie wiedzy finansowej, między innymi na temat świata kryptowalut, blockchaina, popularnych tokenów i protokołów. Kursy są już dostępne dla klientów Revolut, którzy po ich ukończeniu i zdaniu testów, mogą zdobyć nagrodę pieniężną wyrażoną w tokenach DOT. Uzyskane tokeny można zatrzymać, wymienić na inne waluty cyfrowe, lub tradycyjne waluty FIAT (np. €, $, £).

Revolut uruchamia kursy edukacyjne na temat kryptowalut

Ścieżkę edukacyjną otwiera kurs, na temat podstawowych zagadnień związanych z kryptowalutami. Lekcje są krótkie i proste, tłumaczą czym są kryptowaluty, czym różnią się od tradycyjnych walut FIAT, wyjaśniają pojęcie ‘systemu zdecentralizowanego’, znaczenie kryptografii, mechanizm technologii blockchain, a także duże ryzyko, które wiąże się z handlem kryptowalutami – czytamy w komunikacie.

Drugi kurs dotyczy wybranego tematu, jakim jest multichain Polkadot, który łączy blockchainy w sieć WEB3 – zdecentralizowany odpowiednik Internetu. Kurs składa się z materiałów wizualnych, interaktywnych kart, video animacji i filmików, które objaśniają czym jest DOT, token natywny sieci Polkadot, jakie są zastosowania sieci, jak działa mechanizm zarządzania systemem i jaka jest rola tzw. ‘Relay Chain’, wykorzystywanego przez Polkadot do łączenia specjalistycznych i publicznych blockchainów w zunifikowaną sieć.

Revolut planuje jeszcze w tym roku udostępnić kolejne kursy w ramach modułu edukacyjnego ‘Learn & Earn‘. Moduł dostępny jest dla klientów w Europie (w tym w Wielkiej Brytanii).

To kolejna nowość w ofercie brytyjskiego fintechu. Kilka dni temu pisaliśmy m.in. o udostępnieniu Revolut Reader – terminala płatniczego. Na razie urządzenie jest dostępne w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii.