W 2021 r. Revolut udostępnił funkcję personalizacji kart Premium i Metal. Pozwala ona zaprojektować w aplikacji, a następnie wygrawerować lub nadrukować na powierzchni karty litery, odręczne napisy, czy własne rysunki. Firma udostępniła także niedawno kartę pokrytą 24 karatowym złotem. Tym razem jednak Revolut stawia na refleksy świetlne.

Nową kartę można odebrać do 1 lipca za darmo

Limitowana seria kolekcjonerskich kart chromatycznych, które mienią się kolorami jak w kalejdoskopie, została pokryta specjalną folią dichroiczną. To właśnie ona nadaje powierzchni specjalne właściwości wizualne i estetyczne. Nowi i obecni klienci planu Standard, Plus i Premium, o ile zdecydują się uprzednio na upgrade do wyższego planu, otrzymają kartę chromatyczną za darmo.

Klienci, którzy korzystają już z płatnych planów Revolut, mogą zamówić chromatyczną kartę za opłatą 61,99 zł (12,99 EUR). Firma przypomina jednak, że liczba kart w ramach krótkiej kolekcjonerskiej serii jest ograniczona i może się wyczerpać przed 1 lipca. Wszystko zależy to oczywiście od zainteresowania.

Tak stało się na przykład z serią kart Gold, które były pokryte 24 karatowym złotem oraz kartami Pride w kolorach tęczy (te ostatnie mają wrócić). Tym samym, Chromatic dołączyła do kolekcji kart Revolut, w której można już znaleźć karty w kolorach lawendy, srebra, różów, czy nawet zachodu słońca.

Jak zarejestrować się by otrzymać darmową kartę Revolut Chromatic? To w zasadzie bardzo proste. W aplikacji najpierw należy zarejestrować się – podając aktualny numer telefonu. W kolejnym kroku należy potwierdzenić swoją tożsamość z pomocą dowodu lub paszportu i gotowe.

Gdy posiadamy już konto Revolut, a zamierzamy przejść na jeden z płatnych planów, wystarczy zamówić kartę w spec-zakładce, klikając w przycisk: „Zamów”. Po wybraniu karty chromatycznej należy ustawić numer PIN i zamówić kartę przed 1 lipca b.r.

Cały proces wcale nie jest skomplikowany. Warto jednak nadmienić, że w trakcie oczekiwania na kartę fizyczną można płacić jej wirtualnym odpowiednikiem. Taką kartę można dodać do portfela Apple lub Google i płacić bezdotykowo  swoim telefonem.

Kluczowe cechy kart chromatycznych:

Po pierwsze, nowa kolekcjonerska wersja dostępna jest tylko w Europie, regionie EEA oraz Wielkiej Brytanii. Kartę wyprodukowano przy użyciu plastiku PVC z recyklingu co niewątpliwie stanowi zaletę. Revolut Chromatic można spokojnie dodać do swoich portfeli Apple i Google jako cyfrowe wersje namacalnych odpowiedników. Aktualnie, nowe wersje kolekcjonerskie chodzą w cenie 61,99 zł (lub 12,99 EUR) za sztukę.

Dla przypomnienia: Darmowa karta chromatyczna dostępna jest dla nowych i obecnych klientów Standard, Plus i Premium. Wszystko odbywa się w ramach promocji, która trwa do 1 lipca (lub do wyczerpania zapasów).