Użytkownicy mogą wybierać spośród pięciu odcieni kart (Black, Gold, Rose Gold, Silver i Space Grey) i w ramach subskrypcji dołączyć dwie fizyczne karty z metalu do swojego konta Revolut. 
Wycięte z bloku nierdzewnej stali, ważące 18g – ponad trzykrotnie więcej niż standardowe karty – obsługujące bezstykowe płatności, łączące design z innowacją karty Revolut Metal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników.

Revolut Metal to przede wszystkim cashback

Plan Revolut Metal to dodatkowe benefity w postaci 1% moneyback w każdej spośród 29 wspieranych przez Revolut walut tradycyjnych i 5 walutach cyfrowych, usługi concierge przydatne przy zamawianiu karnetów na koncerty, festiwale lub biletów lotniczych oraz wczesny dostęp do nowych usług, jak ostatnio udostępniona platforma do bezprowizyjnego handlu akcjami.

Użytkownicy Metal otrzymują też na atrakcyjnych warunkach pulę usług w postaci kart ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów w Internecie, wypłat z bankomatów bez prowizji Revolut do kwoty 2400 zł w miesiącu, dostęp do ponad 1000 saloników lotniskowych na świecie, nielimitowaną wymianę walut, darmowe przelewy międzynarodowe, support 24/7 i ubezpieczenie turystyczne za granicą.

Kilkaset tysięcy użytkowników Revolut Metal

Od startu Revolut Metal w sierpniu 2018 roku, do usługi dołączyło kilkaset tysięcy użytkowników na świecie (kilkaset tysięcy = co najmniej 100 tysięcy:) przyp. red.). W dużej mierze przeszli oni na plan płatny po wcześniejszym zapoznaniu się z usługą w wersji Standard. Używa jej już na co dzień kilka milionów osób, korzystając z błyskawicznych notyfikacji o transakcjach, narzędzi do kontroli wydatków, odkładając niewielkie kwoty na własne lub wspólne cele, przekazując datki na cele dobroczynne, zarządzając bezpieczeństwem karty, a także wysyłając pieniądze rodzinie i znajomym na całym świecie.