Dzięki nowej funkcji do zarządzania subskrypcjami, klienci Revolut będą mogli monitorować ile pieniędzy wydają na cykliczne wydatki w zależności od usługi i usługodawcy. W sytuacji wykrycia niechcianej usługi, będą mogli zatrzymać płatności jednym kliknięciem, bez potrzeby wizyty na stronie usługodawcy – czytamy w komunikacie.

W aplikacji Revolut możesz już zarządzać subskrypcjami

Zarządzanie subskrypcjami było już od jakiegoś czasu dostępne dla wybranej grupy klientów Revoluta w formie testów. Teraz z nowej usługi mogą już korzystać wszyscy zainteresowani.

Podgląd na posiadane subskrypcje z jednego miejsca w telefonie to lepsza kontrola nad wydatkami – łatwość namierzenia usług, których użytkownik już nie potrzebuje, zablokowania ich jednym kliknięciem i ograniczenia zbędnych kosztów. Jeśli klient zmieni zdanie, zawsze może je odblokować, również jednym kliknięciem – wyjaśnia fintech.

Klienci Revolut będą otrzymywać przypomnienie o subskrypcjach wraz z nadchodzącym terminem zapłaty, co da możliwość szybkiej decyzji i reakcji w celu ograniczenia wydatków. Otrzymają też powiadomienie, gdy na koncie brakuje środków na opłacenie subskrypcji, co zapewni czas niezbędny na doładowanie konta lub zablokowanie niechcianej płatności.

W niedalekiej przyszłości Revolut chce oddać w ręce klientów kolejne rozwiązania z zakresu otwartej bankowości, analityki wydatków i budżetowania – wśród nich, funkcję do zatrzymywania bezpłatnych subskrypcji próbnych po okresie ich wygaśnięcia.

/RT