W tym celu Revolut wykorzysta API od Modulr, które umożliwia dostęp do brytyjskiego systemu bankowości Bacs. Usługi salary on-demand tudzież wages on-demand lub salary backed-loans, które można opisać jako zaliczki na wynagrodzenie, to jeden z ciekawszych trendów rozwoju rynku fintech, który cieszy się rosnącą popularnością szczególnie w krajach anglosaskich, ale też np. we Włoszech.

Prosta koncepcja, rosnąca popularność

Dosyć często jest to forma benefitu oferowana przez pracodawcę. Koncepcja jest prosta – pracownik otrzymuje możliwość pobrania wynagrodzenia, które już wypracował, jeszcze przed formalnym terminem wypłaty. Użytkownik aplikacji współpracującej z pracodawcą lub sparowanej z rachunkiem pracownika, może skorzystać z wcześniejszej wypłaty części wynagrodzenia na wniosek składany online. Pieniądze otrzymuje praktycznie natychmiast, a gdy otrzymuje wynagrodzenie – zwraca je lub są one automatycznie potrącane z jego pensji.

W Polsce najbardziej znanym fintechem oferującym tego rodzaju usługę jest Symmetrical. Na świecie wyróżnia się marki Earnd, Hestte, PayChequer, Even czy Wagestream. Sektor zaliczkowy ma dobre perspektywy rozwoju także w Polsce, aczkolwiek na razie pozostaje rozwiązaniem niszowym.

/LP