Z usług Revoluta korzysta już 13 mln użytkowników na całym świecie. Spółka właśnie poinformowała o złożeniu aplikacji o licencję bankową od brytyjskich instytucji nadzorczych – Prudential Regulation Authority i Financial Conduct Authority. Spółka już w marcu 2020 roku informowała o tym zamiarze. Ponadto fintech stara się także o licencję w USA.

Brytyjska licencja bankowa pozwoli Revolut oferować kredyty konsumenckie, debet na rachunku i konta bankowe z gwarancją depozytów. Ponadto oprócz nagradzanych systemów do zwalczania przestępczości finansowej, wraz z licencją bankową Revolut zaoferuje w ramach państwowego funduszu gwarancyjnego Financial Services Compensation Scheme (FSCS) ochronę depozytów do kwoty 85.000 GBP (na osobę).

Jeszcze więcej kredytów od Revoluta

Revolut otrzymał europejską licencję bankową na Litwie w grudniu 2018 roku i rozwija obecnie usługi bankowe w Europie Centralnej i Wschodniej (CEE). Firma uruchomiła ofertę kredytów konsumenckich i kart kredytowych na Litwie oraz w Polsce i planuje udostępniać ją stopniowo na kolejnych europejskich rynkach w 2021 r.

– Brytyjska licencja bankowa pozwoli nam oferować usługi, których klienci oczekują od swojego podstawowego konta bankowego, takich jak kredyty, debet na rachunku, konta z gwarancją depozytów w ramach brytyjskiego systemu FSCS. Chcemy być liderem jeśli chodzi o pozytywne wrażenia użytkowe i wartość usług dla klienta, możliwość oferowania kont bankowych pomoże nam je rozwijać. Chcemy tworzyć zupełnie nowe produkty i inspirować innowacje w sektorze bankowym. Bycie w pełni licencjonowanym bankiem to kolejny krok w naszej strategii – powiedział Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.

/Fintek.pl