Sid Jajodia dołącza do Revolut jako Chief Banking Officer przechodząc z PayU, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję prezesa ds. kredytów (CEO Credit). W komunikacie czytamy, że posiada on wszechstronne doświadczenie w międzynarodowej bankowości. Cztery i pół roku pracował w Lending Club, amerykańskiej platformie pożyczek społecznościowych (P2P), jako wiceprezes ds. zarządzania ryzykiem, a następnie jako chief investment officer.

Pełnił też szereg kierowniczych funkcji w amerykańskim banku Capital One, gdzie przez 12 lat pełnił obowiązki m.in. wiceprezesa oraz szefa kredytów dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Były prezes PayU ds. kredytów dołącza do Revoluta

Sid Jajodia kierując globalnymi operacjami bankowymi Revolut będzie miał do dyspozycji międzynarodowy zespół. Kluczowymi menedżerami są Matt Baxby, prezes Revolut w Australii, który do dziś pełnił funkcję tymczasowego prezesa ds. usług bankowych w Grupie Revolut, Paroma Chaterjee, która dołączyła niedawno jako prezes Revolut w Indiach, Ron Oliviera, prezes Revolut w Ameryce Północnej, Yoko Makiguchi, prezes Revolut w Japonii i James Shanahan, prezes Revolut w Singapurze. Sid Jajodia w pierwszym kroku skupi się na regionie Unii Europejskiej, USA i rynkach gdzie firma posiada już aktywne licencje i ofertę.

Joe Heneghan dołącza do globalnego zespołu bankowego w nowej roli prezesa w Europie, raportując do Sida Jajodia. Jako prezes Revolut Bank i Revolut Payments na Litwie przejmuje obowiązki od Virgilijusa Mirkėsa, który ustępuje z funkcji, po dwóch latach tworzenia struktur obu spółek i nadzorowania migracji 9 milionów klientów do licencjonowanego europejskiego podmiotu Revolut (w następstwie Brexitu). Joe Heneghan, po formalnej akceptacji ze strony regulatora, będzie mógł nadzorować dalszą ekspansję specjalistycznego banku i instytucji pieniądza elektronicznego Revolut na Litwie, na kolejne rynki w Europie (region EEA).

Jako prezes Revolut Payments Ireland Ltd od 2019, Joe Heneghan kierował rozwojem biznesu Revolut w Irlandii i procesem aplikowania o licencję pieniądza elektronicznego w Centralnym Banku Irlandii. Posiada 25 lat doświadczenia w sektorze finansowym, w tym na kierowniczych funkcjach w bankach Ulster Bank (należącym do grupy RBS) i Permanent TSB. Ponadto, pełnił funkcję członka zarządu Financial Services Ireland, organizacji zrzeszającej 155 instytucji finansowych w Irlandii. Jego następca w roli prezesa Revolut w Irlandii będzie nominowany w niedalekiej przyszłości.