Tworzeniem produktów i zarządzaniem ryzykiem kredytowym zajmuje się również Karolina Kornet, która dołączyła do zespołu najwcześniej, bo w połowie 2019 roku – czytamy w komunikacie.

Revolut wzmacnia polski zespół o byłych bankowców

Revolut kontynuuje inwestycje nad Wisłą i wzmacnia zespół. Na stronie firmy, oprócz rekrutacji w Warszawie i Krakowie pojawiają się też wakaty nie związane z konkretną lokalizacją. To element nowej strategii elastycznego zatrudnienia, w ramach której to pracownicy Revolut decydują skąd i kiedy chcą pracować.

– W 2021 roku stawiamy na rozwój usług bankowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie paszportowaliśmy licencję bankową oraz udostępniliśmy konta bankowe z ochroną depozytów i produkty kredytowe. Po pomyślnie przeprowadzonym pilotażu, chcemy udostępnić produkt wszystkim klientom w Polsce. W tym celu wzmacniamy polski zespół – mówi Tomasz Jarczyk, Dyrektor ds. Produktów Kredytowych Revolut w Polsce.

Tomasz Jarczyk dołączył do Revolut w 2020 roku i odpowiada za rozwój produktów kredytowych na rynku polskim. Wcześniej związany z bankami Citi, Polbank EFG i Raiffeisen, posiada ponad 22 lat doświadczenia w tworzeniu i zarządzaniu detalicznymi produktami kredytowymi. Zanim przeszedł do Revolut przez 4 lata rozwijał startupy w branży fintech. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Michał Biernacki dołączył do Revolut w styczniu 2021 roku. Z sektorem bankowym związany jest od 8 lat, najdłużej z Alior Bank. Przez ostatnie 5 lat odpowiadał za rozwój modeli machine learningowych wykorzystywanych do oceny ryzyka kredytowego w obszarze klienta indywidualnego. W Revolut odpowiada za kształtowanie procesu kredytowego i modelowanie ryzyka kredytowego. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne.

Adam Dardas, dołączył do Revolut w 2020 roku, z rynkiem windykacyjnym związany jest od 15 lat. Odpowiada za stronę operacyjną windykacji a także strategiczne działania z zakresu odzysku i cesji wierzytelności. Windykacją w spółkach z branży fintech zarządza od 7 lat. W spółkach fintech odpowiadał za globalne procesy windykacyjne oraz ryzyko kredytowe. Poprzednio związany z Kreditech Holding a także Mash Group. Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.