Krajowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych w Meksyku (CNBV) udzieliła Revolut zgody na prowadzenie działalności jako instytucja bankowa (Multiple Banking Institution). Licencja pozwoli Revolut na oferowanie szerokiego portfela produktów i usług konsumentom w Meksyku – czytamy w komunikacie.

Fintech Revolut zdobywa licencję bankową w Meksyku

Do Revolut Bank México dołączył lokalny zespół. Obecnie trwają przygotowania do audytu, który przeprowadzą lokalni regulatorzy. To warunek konieczny, by rozpocząć działalność jako nowy bank na meksykańskim rynku. Konsumenci, którzy chcą jako pierwsi uzyskać dostęp do produktów i usług Revolut Bank México, mogą zarejestrować się na liście oczekujących na stronie www.revolut.mx.

Revolut obecnie umożliwia natychmiastowe i bezpłatne przekazy międzynarodowe (wśród klientów) w 41 krajach. Jest to jedna z kluczowych usług, które firma chce oferować na rynku meksykańskim. Według danych Banco de México, w 2023 roku z USA do Meksyku przepłynęło ponad 63 miliardów dolarów. Gdy tylko Revolut rozpocznie działalność w Meksyku, klienci po obu stronach granicy będą mogli dokonywać szybkich przekazów pieniężnych.

Nowa licencja stanowi ważny krok w kierunku ekspansji Revolut w Ameryce Północnej i Południowej, co jest jednym z kluczowych celów firmy. W czerwcu ubiegłego roku Revolut ogłosił premierę swojej aplikacji i udostępnił ofertę w Brazylii. Dziś, niespełna rok później, otrzymał licencję w Meksyku.